Florence and the Machine w coverze „Stand by Me” w grze Final Fantasy XV

Aleksandra Degórska
31.03.2016 12:41
|north Fot. LFI / Photoshot / REPORTER / East News

Legendarny numer doczekał się kolejnej interpretacji. Posłuchajcie, jak utwór brzmi w wykonaniu brytyjskiej kapeli.

Niejednokrotnie piszemy o coverach wykonanych zarówno przez fanów jak również i znanych twórców. Jak wiadomo każdy chce dorzucić swoje trzy grosze w kwestii utworów, które mają szczególne znaczenie dla danej osoby. Teraz również Florence Welch postanowiła zinterpretować znany kawałek na potrzeby jRPG.

30 września 2016 roku światło dzienne ujrzy gra Final Fantasy XV. W trailerze możemy usłyszeć Florence and the Machine, który wykonał „Stand by Me” z repertuaru Bena E. Kinga. Numer został oryginalnie wydany w 1961 roku i stał się wielkim hitem obsypanym licznymi wyróżnieniami. 

Florence tak argumentuje wybór właśnie tej kompozycji:

Zawsze postrzegałam Final Fantasy jako mityczną, piękną i epicką grę. „Stand by Me” jest jednym z największych utworów wszech czasów i nie możesz go udoskonalić, musisz po prostu wykonać go po swojemu. Dla mnie osobiście chodziło o to, by wprowadzić tę kompozycję do świata Florence and the Machine oraz do świata gry Final Fantasy. To co jest wspaniałe w tym projekcie, to możliwość stworzenia czegoś pięknego, co chcesz dokładnie usłyszeć.

Artyści rzeczywiście zinterpretowali na swój sposób kompozycję angażując w ten projekt orkiestrę. Posłuchajcie, jak prezentuje się ta wersja, którą słychać od 1:10 minuty trailera:

Muzykę do Final Fantasy XV skomponował Yoko Shimomura i to właśnie jej kompozycje słychać na początku powyższego nagrania. Artystka ma na swoim koncie również stworzenie soundtracku do takich gier, jak Kingdom Hearts, Street Fighter czy Super Mario.

Zobaczcie, jak wyglądało tworzenie coveru „Stand By Me”:

Niejednokrotnie przekonaliśmy się, że muzyka rockowa oraz metalowa ma wiele wspólnego ze światem gier. Lemmy Kilmister stał się postacią Grand Theft Auto V, zaś klip Blink-182 został przeniesiony do świata tej właśnie gry.

Co tymczasem słychać w obozie Florence and the Machine? Ostatni krążek „How Big, How Blue, How Beautiful” ukazał się w maju 2015 roku. W ramach serii zatytułowanej Odyssey Vincent Haycock stworzył teledyski do utworów promujących ten album, takich jak „What Kind of Man”, „St Jude”, „Ship to Wreck”, „Queen of Peace & Long and Lost” czy „Delilah”.

Polscy fani ekscentrycznej Florence będą mogli zobaczyć artystkę już wkrótce podczas festiwalu Open'er 29 czerwca 2016 roku.

Jak oceniacie „Stand By Me” w wykonaniu Florence and the Machine?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.