Freddie Mercury dostał własną ulicę. Gdzie można się przespacerować po zaułku frontmana Queen?

25.02.2020 12:04
Freddie Mercury z Queen|undefined Fot. Ilpo Musto / Rex Features/EAST NEWS

Sprawdźcie, gdzie pojawiła się ulica, która zainteresuje niejednego fana Queen.

Jak podaje PAP, ulica na przedmieściach Londynu, gdzie Freddie Mercury mieszkał jako nastolatek, została 24 lutego 2020 przemianowana na Freddie Mercury Close podczas ceremonii z udziałem siostry frontmana zespołu Queen.

Freddie Mercury dostał własną ulicę

Rodzice Farrokha Bulsary byli Parsami z Gudźaratu w Indiach i wyznawcami zaratusztrianizmu. Do Feltham w zachodnim Londynie przenieśli się z ogarniętego wojną domową Zanzibaru (obecnie w Tanzanii), kiedy Freddie miał 18 lat. Jak podaje PAP, właśnie z tego powodu władze lokalne zgodziły się zmienić nazwę części Hanworth Road, przy której mieści się siedziba Światowej Organizacji Zaratusztrian, na Freddie Mercury Close, czyli Zaułek Freddie'ego Mercury'ego.

Przeczytaj także

Warszawa pierwszą stolicą na świecie z aleją Freddiego Mercury'ego

Również Warszawa postanowiła upamiętnić wokalistę Queen - 22 listopada 2019, czyli dwa dni przed rocznicą śmierci Freddiego, odbyła się uroczysta ceremonia odsłonięcia tablicy na alei Freddiego Mercury'ego. Znajdziecie ją w Dzielnicy Śródmieście, biegnie ona od ulicy Kawalerii do Alei Józefa Nojiego.  

Przeczytaj także
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.