Ghost śmieszkuje z Rihanny przebranej za papieża

Maciej Koprowicz
08.05.2018 13:06
Ghost śmieszkuje z Rihanny przebranej za papieża Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

W szołbiznesie jak w prawdziwym życiu – papież może być tylko jeden. Ghost nie zamierza tolerować konkurencji!

Religijne motywy nie od dziś obecne są w muzyce popularnej. Nie tylko w postaci christian rocka i metalu – symbolika chrześcijaństwa jest na tyle sugestywna i zrozumiała dla większości mieszkańców Zachodu, że chętnie stosowana jest dla wzmocnienia artystycznego efektu. Często prowokacyjnego, jak w przypadku chociażby Madonny czy Kanyego Westa.

Z kolei artyści metalowi, szczególnie z kręgów black i death, często wykorzystują chrześcijańskie motywy, aby podkreślić swoją dezaprobatę dla religii. Muzyce grupy Ghost w tej chwili dużo bliżej do mainstreamowego rocka, niż ekstremalnego metalu, ale buntowniczy duch w zespole nie ginie.

Zespół zasłynął stworzeniem własnego, fikcyjnego „Kościoła” – jego lider, Tobias Forge do niedawna występował pod pseudonimem Papa Emeritus w stroju przypominającym papieski. Postać w mitrze biskupa Rzymu, powłóczystych szatach i mrocznym makijażu to wizytówka Ghosta.

Ale czyżby Ghostowi rosła na muzycznej scenie konkurencja? Na Met Gali, czyli uroczystym otwarciu wystawy poświęconej modzie w Metropolitan Museum Of Art w Nowym Jorku, Rihanna pojawiła się w bardzo nietypowym stroju. Gwiazda pop z Barbadosu miała na głowie mitrę papieską, a jej suknia przypominała szatę liturgiczną.

Kościelne wpływy w garderobie Rihanny od razu dostrzegł Cardinal Copia, czyli aktualny frontman Ghosta i przywódca jego Kościoła (w rzeczywistości kolejne wcielenie Forgego). Na Twitterze dowcipnie skomentował:

[WIADOMOŚĆ OD KLERU]Chcielibyśmy was poinformować, że kler potrzebuje pomocy w podjęciu decyzji, kto wygląda w tym stroju lepiej.

Cardinal opublikował jeszcze jeden żartobliwy wpis na temat Rihanny, tym razem na Instagramie:

[WIADOMOŚĆ OD KLERU]Chcielibyśmy was poinformować, że imitacja jest najszczerszą formą pochlebstwa. Dziękujemy.

Ghost – nowy album „Prequelle”

Czwarty album studyjny Ghost, „Prequelle” ukaże się 1 czerwca 2018. Zapowiada go singiel „Rats”. Na koncertach zespołu można już posłuchać kilku innych utworów z płyty, m.in. „Miasma”, „Pro Memoria”, „Faith” i „Dance Macabre”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.