Gitarowe wpadki Kirka Hammetta na koncertach Metalliki

Jakub Gańko
19.07.2016 09:15
Gitarowe wpadki Kirka Hammetta na koncertach Metalliki Fot. EDV / Splash News / East News

Nawet gitarzyście Metalliki zdarzają się błędy. Zobaczcie krótką kompilację pomyłek kolegi Larsa Ulricha i James Hetfielda.

Errare humanum est, czyli mylić się jest rzeczą ludzką - nawet nie ma co z tą sentencją dyskutować. Każdemu z nas zdarza się popełnić jakąś gafę i pomylić. Zgodnie z myślą Cycerona dopiero obstawanie przy błędzie jest diabelską pomyłką. To na szczęście muzykowi Metalliki nie grozi, zważywszy na jego własny dystans do swoich błędów.

Kirk Hammett też jest tylko człowiekiem i nie można wymagać od niego, by za każdym razem grał idealnie. Dlatego też pokuszono się o zestawienie kilku wpadek gitarzysty, które być może poprawią dziś komuś humor. W żaden sposób nie podważamy talentu muzyka Metalliki, ale można choćby zobaczyć, że takim jak on również zdarzają się wpadki.

W poniższym zestawieniu zobaczycie zabawne sytuacje z udziałem gitarzysty, które wydarzyły się na przestrzeni różnych epok w twórczości Metalliki: od czasów „Reload” - jeszcze z Jasonem Newstedem, który też pojawia się w wideo - aż po obecne wcielenie. Nie brakuje wpadek przy wykonaniu tak uznanych kawałków jak „One” czy „Fade to Black”.

Na uwagę szczególnie zasługuję reakcja muzyka po pomyłce w wejściówce do „Nothing Else Matters”. To doskonała puenta, ukazująca, że Kirk Hammett sam ma do siebie odpowiedni dystans i na pewno nie obraziłby się za takie wideo. Pozostaje też dowcip z samej końcówki - Wam też się zdarza zgubić coś we własnych włosach?

Kompilację wpadek Kirka Hammetta obejrzycie poniżej:

Pomyłki wykonawcze to jedno, nieprecyzyjne wypowiedzi - zupełnie co innego. Gitarzysta Metalliki raz już rozwścieczył branżę muzyczną jednym tweetem - być może zbytnio się zrelaksował przygotowywaniem przetworów? Fani jednak wybaczą mu wszystko, a i tak najbardziej w tej chwili oczekują na 10. album Metalliki, który ma się ukazać już w październiku 2016.

Znacie jeszcze jakieś wpadki Kirka Hammetta?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.