Gitarzysta Pearl Jam i KT Tunstall nagrali cover Toma Petty'ego w szczytnym celu

Aleksandra Degórska
10.05.2018 13:39
Gitarzysta Pearl Jam|undefined Fot. kadr z wideo

Posłuchajcie, jak muzycy zinterpretowali piosenkę zatytułowaną „I Won't Back Down”.

Gitarzysta Pearl Jam, Mike McCready, oraz wokalista KT Tunstall nagrali cover piosenki Toma Petty'ego z 1989 roku zatytułowanej „I Won't Back Down”. Pieniądze ze sprzedaży utworu trafią do fundacji zespołu Pearl Jam Vitalogy Foundation. Powstała ona w 2006 roku z inicjatywy zespołu i menedżera. Fundacja wspiera organizacje non-profit, które zajmują się działaniami w obrębie zdrowia, środowiska, sztuki, edukacji i zmian społecznych.

Za praktycznie wszystkie instrumenty w tym coverze odpowiedzialny jest Tunstall, zaś McCready wyprodukował kompozycję i dodał gitarowe solo. Na perkusji zagrała Leah Julius z Thunderpussy. Utwór powstał jako hołd dla fali pokojowych protestów i demonstracji m.in. z okazji Dnia Kobiet czy studenckiego March for Our Lives, który dotyczył ograniczenia dostępu do broni.

Cover Toma Petty'ego

W oficjalnym klipie do coveru pokazano zdjęcia ze studia, jak również kadry z protestów. Muzycy w taki sposób chcieli wesprzeć wszystkich tych, którzy protestując żądają równości i sprawiedliwości.

Przyczyna śmierci Toma Petty'ego

Wiadomość o śmierci muzyka wstrząsnęła środowiskiem muzycznym. Tom Petty zmarł 2 października 2017 roku, natomiast dzień wcześniej doznał rozległego ataku serca. Autopsja wykazała, że artysta przedawkował wiele środków leczniczych, m.in. zażywał Fentanyl, oxykodon, Xanax, Restoril i Celexę.

Pearl Jam w Polsce 2018

Tymczasem w ramach europejskiej trasy koncertowej Pearl Jam zagra w Krakowie 3 lipca 2018 w Tauron Arenie. Bilety na to wydarzenie znajdziecie na ebilet.pl od 335 złotych.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.