Glastonbury Music Festival odwołany z powodu epidemii koronawirusa

18.03.2020 13:51
Glastonbury Festival|undefined Fot. OLI SCARFF/AFP/East News

Glastonbury Music Festival 2020 nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. Organizatorzy odwołali imprezę ze strachu przed koronawirusem.

Od przeszło tygodnia z niemal każdego zakątka świata dochodzą nas informacje o kolejnych odwołanych trasach koncertowych i występach. W dobie walki z pandemią koronawirusa wszelkie zgromadzenia są bardzo ryzykowne, a wielu miejscach zakazane. Również w Polsce trwa akcja "Zostań w domu", która namawia mieszkańców naszego kraju do jak najbardziej sumiennego przestrzegania zasad kwarantanny.

Glastonbury Music Festival odwołany przez koronawirusa

Nie każdy jednak stosuje się do zaleceń. Mimo pesymistycznych doniesień ze świata, niedawno odbył się koncert Stereophonics czy Guns' N' Roses. Muzycy jednak spotkali się z ogromną falą krytyki nawet ze strony swoich fanów. Tym razem smutne wieści z muzycznego świata pochodzą od organizatorów Glastonbury Festival.

Przeczytaj także

Jak donosi Billboard, Glastonbury Festival 2020 się nie odbędzie. Jedna z najsłynniejszych imprez muzycznych na świecie została odwołana ze względu na epidemię koronawirusa. Organizatorzy w oficjalnym oświadczeniu poinformowali:

To nie jest informacja, którą chcieliśmy ogłaszać w związku z jubileuszową, 50. edycją naszego festiwalu. Jednak po kolejnych wprowadzonych przez władze środkach ostrożności w naszym kraju oraz w czasach tak dużego nie pokoju - nie mieliśmy wyjścia.

Mamy wielką nadzieję, że sytuacja w Wielkiej Brytanii ulegnie poprawie do końca czerwca. Jednak nawet jeśli tak się stanie, nie będziemy w stanie spędzić kolejnych 3 miesięcy z tysięczną załogą, aby zbudować atrakcje, sceny i dopilnować wszystkich formalności, aby przyjąć ponad 200 tysięcy osób do naszego tymczasowego miasta.

50. edycja brytyjskiego festiwalu miała odbyć się w dniach 24-28 czerwca. Na scenach mieli zagrać artyści Taylor Swift, Paul McCartney, Kendrick Lamar, Diana Ross, Lana Del Rey, Haim, Dizzee Rascal, Pet Shop Boys czy Thom Yorke.

Zobacz też: Uczestnicy Big Brothera dowiadują się o koronawirusie. Sprawdź ich reakcję 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.