Guns N' Roses, Elton John, Foo Fighters i inni zagrają na jednej płycie

Joanna Chojnacka
04.12.2018 13:07
Slash, Elton John, Dave Grohl|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl/CapitalPictures/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News/PAWEL SKRABA/REPORTER

Muzycy między innymi Guns N' Roses, Elton John i Foo Fighters najprawdopodobniej zagrają na płycie z coverami grupy T-Rex.

Chociaż grupa T-Rex założona przez lidera Marca Bolana istniała zaledwie 10 lat, mocno odznaczyła się na kartach historii rocka. Wytwórnia płytowa BMG ma zamiar złożyć hołd zmarłemu tragicznie wokaliście i wydać o nim dokument oraz płytę z coverami T-Rex. Nad produkcją albumu ma czuwać Hal Willner znany ze współpracy np. z Lou Reedem. 

Guns N' Roses, U2, Foo Fighters w hołdzie dla T-Rex

W sieci szybko pojawiły się spekulacje, kto zagra na albumie poświęconym T-Rex. Rąbka tajemnicy uchylił dziennikarz Mitch Lafon, który oznajmił, że zna plotki o Guns N' Roses, którzy rzekomo pracują nad coverem hitu "Children of the Revolution" i dodał, których jeszcze artystów możemy spodziewać się na krążku.

Nieoficjalne doniesienia wskazują, że Gunsi nagrają cover "Children of the Revolution", który zostanie umieszczony na płycie poświęconej T-Rex. Inni artyści, których usłyszymy na albumie to U2, Elton John, Foo Fighters i Joan Jett. Jednak póki tracklista nie zostanie oficjalnie ogłoszona, plotki pozostają plotkami.

Guns N' Roses w Polsce

Ostatni koncert grupy Guns N' Roses odbył się w Chorzowie w 2018 roku. Grupa zagrała na Stadionie Śląskim, gdzie również zagrała covery znanych grup rockowych. W setliście znalazł się między innymi utwór AC/DC "Whole Lotta Rosie", The Who "The Seeker" czy "Black Hole Sun" Soundgarden.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.