Guns N' Roses zagrał koncert w Meksyku mimo obaw przed koronawirusem

16.03.2020 10:43
Guns N' Roses|undefined Fot. AP/Associated Press/East News

Axl Rose i spółka żadnego wirusa się nie boją - zespół zagrał bowiem koncert w Mexico City, chociaż na świecie szaleje koronawirus. Grupa wykonała też na żywo jeden ze swoich utworów pierwszy raz od 27 lat.

W obliczu panującego zagrożenia koronawirusem, wielu artystów zawiesza swoją działalność - zespoły odwołują trasy koncertowe, a firmy produkcyjne prace na planach filmowych i seriali. Z innego założenia wyszli członkowie Guns N' Roses, którzy postanowili wystąpić w Mexico City w ramach festiwalu Vive Latino Festival 2020. Co więcej - zespół nie planuje odwoływać swojej południowoamerykańskiej trasy koncertowej. 

Guns N' Roses zagrało koncert w trakcie pandemii koronawirusa

Jak podaje portal Billboard, organizatorzy nie anulowali festiwalu, ponieważ rząd Meksyku stwierdził, że zagrożenie koronawirusem nie jest na tyle poważne w kraju, by odwoływać imprezy masowe. Nie zmieniło to jednak faktu, że wielu artystów i fanów zrezygnowało z uczestnictwa w imprezie, a wszyscy imprezowicze zostali przebadani przed wejściem na teren festiwalu - wszystkim zmierzono nawet temperaturę.

Przeczytaj także

Jeśli chodzi zaś o Gunsów, to zespół zagrał pełnoprawny gwiazdorski koncert składający się z 22 utworów. Największym zaskoczeniem dla meksykańskich fanów było niewątpliwie pierwsze od 27 lat wykonanie utworu "So Fine", którego fragment możecie usłyszeć poniżej:

Tak natomiast prezentowała się setlista z koncertu Guns N' Roses w Mexico City:

 1. It's So Easy
 2. Mr. Brownstone
 3. Chinese Democracy
 4. Welcome to the Jungle
 5. Slither
 6. Double Talkin' Jive
 7. Better
 8. Estranged
 9. Live and Let Die
 10. You're Crazy
 11. Rocket Queen
 12. You Could Be Mine
 13. So Fine
 14. Civil War
 15. Dead Horse
 16. Sweet Child O' Mine
 17. November Rain
 18. Knockin' on Heaven's Door
 19. Nightrain
 20. Don't Cry
 21. Patience
 22. Paradise City

Tak jak wspomnieliśmy, Guns N' Roses wciąż planują dalej zagrać swoją południowoamerykańską trasę koncertową - grupa ma zaplanowane występy w Ekwadorze, Peru, Gwatemali oraz na Dominikanie.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.