Gwiazdy Hellfest 2016 we wspólnym coverze „Ace of Spades”

Jakub Gańko
20.07.2016 11:33
Gwiazdy Hellfest 2016 we wspólnym coverze „Ace of Spades” Fot. kadr z wideo

Zespoły występujące na festiwalu Hellfest 2016 złożyły hołd Lemmy'emu. Zobaczcie wideo zmontowane z ich ogrywania największego hitu Motorhead.

Hellfest to marka, której fanom cięższego brzmienia nie trzeba przedstawiać. W 2016 roku francuski festiwal miał miejsce w dniach 17-19 czerwca, a jego gwiazdami były m.in. Rammstein i Black Sabbath. Pokazywaliśmy Wam już kulisy występu Megadeth w ramach tej imprezy. Jeśli w tamtym materiale zaciekawił Was cover „Ace of Spades”, mamy wyjaśnienie, czemu się tam pojawił.

Organizatorzy Hellfestu poprosili za kulisami muzyków, którzy występowali w Clisson, by wykonali spontaniczną, akustyczną wersję przeboju Motorhead. Teraz Benjamin Waxx zmontował wykonania wszystkich artystów i opublikował jeden zbiorczy cover utworu w hołdzie zmarłemu w grudniu 2015 roku Lemmy'emu Kilmisterowi. Trzeba przyznać, że to bardzo ładna inicjatywa.

Lista uczestników projektu też robi wrażenie - znalazło się na niej prawie 30 zespołów! Poza Kiko Loureiro z Megadeth na kanapie usiedli z gitarami m.in. członkowie Shinedown, Dragonforce, Atreyu, Vintage Trouble, Discharge, Nashville Pussy, Ultra Vomit i Mass Hysteria. To też niepowtarzalna okazja, by usłyszeć tekst Kilmistera interpretowany przez Lzzy Hale z Halestrom czy Johana Hegga z Amon Amarth.

Niecodzienne wideo obejrzycie poniżej:

To zaledwie jeden z niezliczonych hołdów złożonych liderowi Motorhead w ostatnich miesiącach. Wcześniej tego typu inicjatywy wyszły ze strony m.in. Slasha, Roberta Trujillo i Phila Campbella, Acid Drinkers, Coreya Taylora i Dave'a Lombardo, a nawet ratusza w Oslo.

Co prawda ostatecznie Lemmy nie otrzyma swojego pierwiastka, zostanie jednak uhonorowany pomnikiem i znaczkami pocztowymi, a także definitywną biografią i figurką. A to zaledwie kilka przykładów, których jest o wiele więcej...

Jak Wam się podoba takie wykonanie „Ace of Spades”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.