Hollywood Undead: 5 najpopularniejszych teledysków

Maciej Koprowicz
28.05.2018 15:42
Hollywood Undead: 5 najpopularniejszych teledysków Fot. kadr z wideo

Amerykański zespół zagra w czerwcu 2018 w Krakowie i Gdańsku. Z tej okazji przypominamy teledyski zespołu, które mają najwięcej wyświetleń na YouTube.

Hollywood Undead to jeden z najważniejszych współczesnych przedstawicieli rapcore’u. W swojej muzyce łączy metal i rock z rapem i industrialem. Grupa powstała w 2005 roku w Los Angeles. Znakiem rozpoznawczym muzyków zespołu są maski, w których występują na koncertach.

Zespół zadebiutował w 2008 roku albumem „Swan Songs”. Przełomem dla zespołu były albumy „American Tragedy” z 2011 i „Notes From The Underground”, które trafiły do pierwszej czwórki listy „Billboardu”. Z kolejnego albumu, „Day Of The Dead” pochodzi jeden z największych przebojów Hollywood Undead, także zatytułowany „Day Of The Dead”.

27 października 2017 ukazał się piąty album studyjny Undead, zatytułowany „Five”. Promuje go singiel „California Dreaming”.

Hollywood Undead – dwa koncerty w Polsce

Hollywood Undead w 2018 zagra dwa koncerty w Polsce. 4 czerwca 2018 wystąpi w Krakowie w klubie Studio Club, a 10 czerwca 2018 w klubie Stary Maneż w Gdańsku. Bilety na krakowski i gdański koncert dostępne na LiveNation.pl.

hollywood Fot. foto: materiały prasowe

W oczekiwaniu na polskie występy Hollywood Undead przypominamy 5 najpopularniejszych teledysków Piątki z Los Angeles!

5. „Been To Hell”

Piosenka z albumu „American Tragedy”, która dotarła do 30. Miejsca US Mainstream Rock Chart. Teledysk obejrzano na YouTube 13 milionów razy!

4. „Young”

Utwór z debiutanckiego albumu „Swan Songs”. Osiągnął 34. miejsce na liście US Alternative Songs. Klip osiągnął 31 milionów wyświetleń na YouTube.

3. „Hear Me Now”

Pierwszy singiel z „American Tragedy”. Dotarł do 20. Miejsca US Alternative Songs, 9. miejsca US Mainstream Rock Chart i 23. miejsca listy US Rock Songs. Teledysk na YouTubie wyświetlono 32 miliony razy.

2. „Everywhere I Go”

Singiel z płyty „Swan Songs”, który osiągnął 38. pozycję na liście US Alternative Songs. Klip zanotował 36 milionów wejść na YouTube.

1. „We Are”

Numer z „Notes From The Underground”. Wydany na singlu w 2012 roku zajął 24. miejsce w zestawieniu US Mainstream Rock i 33. na liście US Rock Songs, ale to najpopularniejszy teledysk zespołu na YouTube – doczekał się 39 milionów wyświetleń. Więcej miało tylko lyric video do „Bullet”.

Który klip Hollywood Undead jest Waszym ulubionym?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.