Ivan Moody ponownie odszedł z Five Finger Death Punch

Robert Skowronski
13.06.2017 11:59
|north Fot. Romana Makówka/ Antyradio.pl

Chłopaki nie mogli się dogadać na scenie. Nastąpiła eskalacja silnych emocji, w przypływie których wokalista kapeli oświadczył, że rezygnuje z dalszej działalności w szeregach grupy.

To nie pierwszy raz kiedy Ivan Moody informuje o opuszczeniu Five Finger Death Punch. Prawdopodobnie i tym razem skończy się tylko na pogróżkach. Wokalista już podczas ostatniej trasy koncertowej zespołu po kilku niespodziewanych incydentach został zastąpiony przez Phila Labonte z All That Remains, a następnie nawet przez samego syna Bruce'a Dickinsona, Austina.

Był to tylko krótki urlop od pełnionych obowiązków, ale muzyk jasno dawał do zrozumienia, że myśli o nowej ścieżce w swoim życiu. Artysta twierdził, że chce się skupić na swoim nowym projekcie Villain, który tworzy m.in. z członkami Gemini Syndrome i Coal Chamber. Później Ivan Moody sprostował doniesienia o odejściu z FFDP. Teraz jednak doszło do sytuacji, która sugeruje, że jest to realne zagrożenie.

Grupa wystąpiła 12 czerwca 2017 roku w Tilburg w Holandii. Wokalista ze sceny wyznał, że to jego ostatni koncert z Five Finger Death Punch:

W serwisie YouTube można się natknąć na taki opis wydarzenia od jednego z uczestników:

Przez cały występ panowała dziwna atmosfera. Ivan nie pojawił się na dwóch pierwszych utworach, a jego partie odśpiewał ktoś inny. Po każdym numerze gasły światła, a muzycy znikali ze sceny na dwie minuty. Podczas jednej z kompozycji Jason rzucił gitarą o ziemię i zszedł ze sceny. Nie wierzę, że zmarnowałem swoje pieniądze na te dziecinne przepychanki.

Ostatnim wydawnictwem zespołu pozostaje album „Got Your Six” z 2015 roku. Niedawne doniesienia mówiły o tym, że kapela pracuje nad następcą tego krążka. Miałaby to być ostatnia płyta wydana przez wytwórnię Prospect Park, która podała do sądu zespół w kwietniu 2016. Kevin Churko, który współpracował również z Hellyeah czy Papa Roach, miał zaś być producentem albumu.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.