Jak brzmi Evanescence bez instrumentów?

Aleksandra Degórska
21.03.2017 16:04
|north Fot. AFP / East News

Podziwiacie wokal Amy Lee? Teraz możecie posłuchać nagrań jej głos bez żadnego akompaniamentu muzycznego.

W świecie rocka i metalu jest kilka wokalistek, które są na tyle utalentowane i oryginalne, że zna je każdy muzyczny wyjadacz. Amy Lee uważana jest za jedną z najlepszych wokalistek, bowiem posiada ona mocny i czysty głos, który idealnie współbrzmi z mocniejszymi brzmieniami. Tylko wariaci biorą się za repertuar Evanescence na imprezach karaoke, bo wyciąganie wysokich nut wcale nie jest łatwe.

Jaki jest przepis na sukces Amy Lee? Zapewne dobra praca przepony, bo nieumiejętne śpiewanie np. „Lithium” czy „Bring Me to Life” mogłoby naprawdę źle wpłynąć na struny głosowe. W celu poznania sekretnej wokalnej techniki warto sięgnąć po nagrania samego głosu wokalistki - przesłuchując hity Evanescence bez instrumentów można dokładnie usłyszeć wszelkie ozdobniki, oddechy i inne wokalne smaczki, które sprawiają, że Lee nie pomyli się z nikim innym.

Sprawdźcie zatem, jak artystka brzmi bez żadnego podkładu muzycznego:

Amy Lee cały czas się rozwija i spełnia jako autorka utworów. Ostatnio wokalistka stworzyła numer „Speak To Me” na potrzeby filmu „Voice From The Stone”, jak również kompozycję na walentynki zatytułowaną „Love Exists”.

Co więcej Evanescence pracuje obecnie nad nowym albumem. Choć nie znamy wiele szczegółów to wielu fanów już zaciera ręce na samą myśl o nadchodzącym wydawnictwie. Co więcej zespół zagra w Polsce 20 czerwca 2017 na warszawskim Torwarze.

 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.