Jak brzmi „Losing My Religion” w metalowej wersji?

Jakub Gańko
04.09.2016 14:06
Jak brzmi „Losing My Religion” w metalowej wersji? Fot. kadr z wideo

Pora przypomnieć sobie największy przebój grupy Michaela Stipe'a. Leo Moracchioli zadbał, byście poczuli w nim nowe pokłady energii!

Któż z nas nie zna „Losing My Religion”? To właśnie ten kawałek otworzył R.E.M. drzwi do międzynarodowej kariery, wywindował sprzedaż płyty „Out of Time” i pozwolił grupie postawić na półce dwie statuetki Grammy: za najlepsze wokalne wykonanie popowe i najlepszy teledysk.

Utwór do dziś pozostaje jednym z najważniejszych evergreenów lat dziewięćdziesiątych i nie może go zabraknąć w żadnym zestawieniu podsumowującym tę dekadę. Ale nie wszyscy go lubią: niektórym po prostu zbrzydł przez lata katowania w radiach, innym nigdy nie przypadł do gustu wokal Stipe'a czy ogólnie styl R.E.M.

Specjalnie dla takich osób - ale nie tylko - jeden z naszych ulubionych rockowych YouTuberów, Leo Moracchioli, przygotował metalową wersję tego folkowo-alternatywnego szlagieru. Nie gustujesz w brzmieniu mandoliny? Maniera wokalisty R.E.M. doprowadza Cię do szału? Sprawdź ten cover!

Leo jak zwykle nacechował swoje wykonanie dużą dozą luzu i widać, że po prostu świetnie się bawił przy jego przygotowaniu. Na uwagę zasługuje również żółty kurczak, który pomógł mu w najbardziej dramatycznych momentach wideo. Tradycyjnie mamy też okazję podziwiać całą paletę szalonych min YouTubera.

Metalowy cover przeboju R.E.M. znajdziecie poniżej:

Jeśli macie ochotę na więcej, sprawdźcie, co Leo zrobił ze „Stayin' Alive” Bee Gees, „Macareną” Los del Rio, „Chandelier” Sii, „Like A Virgin” Madonny, „Scatmanem” Scatmana Johna, „Money, Money, Money” Abby, „Somebody That I Used To Know” Gotye czy „Can't Stop the Feeling” Justina Timberlake'a.

Jak Wam się podoba taki cover „Losing My Religion”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.