Jak brzmi Metallica, Megadeth i Rage Against the Machine w wersji jazz fusion?

Jakub Gańko
05.05.2017 14:08
Jak brzmi Metallica, Megadeth i Rage Against the Machine w wersji jazz fusion? Fot. kadr z wideo

Czy funkujące „Master of Puppets” i „Killing in the Name” bawią lepiej niż oryginały?

Podobno dobra kompozycja ma to do siebie, że obroni się w każdej wersji. Znalazłoby się pewnie kilka popowych coverów, które zadałyby kłam tej tezie, masakrując rockowe standardy (np. „Smells Like Teen Spirit” okaleczone przez Miley Cyrus), coś w niej jednak jest. Dowodzą tego np. te jazzowe interpretacje.

Metaphump to francuski projekt składający się z aż trzynastu muzyków, który postawił sobie za cel stworzyć zupełnie nowe wersje metalowych klasyków, obracając się w stylistyce jazz fusion. Muzycy raz zahaczają bardziej o funk, innym razem o hip-hop, przerabiając nawet linie wokalne na odpowiednie nawijki. Generalnie jest jednak dużo dęciaków i bujających rytmów.

Jak w towarzystwie trąbek i saksofonów sprawdzają się doskonale nam znane klasyki mocnego brzmienia? Zaskakująco dobrze! To jedne z ciekawszych interpretacji, jakie ostatnio słyszeliśmy, a ich aranżacje zostały przygotowane z prawdziwym kunsztem muzycznych specjalistów.

Przekonajcie się sami:

Mało Wam? Metaphump przygotował również covery Pantery i Gojiry:

Jesteście chętni na więcej oryginalnych coverów? Posłuchajcie System of a Down w wersji kościelnej albo „Wherever I May Roam” Metalliki na banjo i mandolinie. Dla najodważniejszych mamy fletowe covery Metalliki, Slayera i Megadeth, a także Iron Maiden oraz Judas Priest.

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

 

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.