Jak brzmią utwory Huntera, Turbo, Frontside zagrane na ukulele?

Aleksandra Degórska
06.10.2016 12:41
Jak brzmią utwory Huntera, Turbo, Frontside zagrane na ukulele? Fot. kadr z wideo

Macie słabość do polskich kapel, które słyną z mocnego brzmienia? Posłuchajcie, jak taki repertuar prezentuje się w zupełnie innej odsłonie...

Ta mała gitarka wygląda jak zabawka dla dzieci, ale można na niej zagrać naprawdę szatańskie brzmienia. Oczywiście utwory wykonane na ukulele nie brzmią tak ostro, jak metalowe numery, gdzie muzycy agresywnie szarpią struny elektrycznych gitar.

Mimo to ukulele należy do jednych z najbardziej popularnych instrumentów, po który sięgają muzycy wykonujący metalowy czy rockowy repertuar. Na małej gitarce można bowiem zagrać zarówno Led Zeppelin, jak również Panterę czy Slayera.

Oczywiście w naszej ojczyźnie również możemy znaleźć YouTuberów, którzy chętnie sięgają po polskie metalowe szlagiery przerabiając je na różne sposoby. Tym razem muzyk odpowiedzialny za kanał Na metalowo chwycił za ukulele, żeby zagrać coś polskiego.

Jakie numery wykonał na małej gitarze?

  • Mech - Piłem z Diabłem Bruderszaft
  • Frontside - Naszym przeznaczeniem jest płonąć
  • Hunter - ŚmierciŚmiech
  • Turbo - Dorosłe Dzieci
  • Butelka - Dekoder TV TRWAM

Posłuchajcie, jak ten repertuar prezentuje się na ukulele:

Nie jest to pierwszy raz, gdy YouTuber zagrał metalowe kawałki na ukulele, bowiem jeszcze wcześniej zaprezentował repertuar Kata odegrany na tym właśnie instrumencie. Szatańskie utwory nie są już tak agresywnymi numerami, ale i tak warto posłuchać takich „lżejszych” coverów.

Co więcej gitarzysta lubi przerabiać wszelkie utwory, które nie mają wiele wspólnego z mocnym brzmieniem. To właśnie on jest odpowiedzialny za metalowe przeróbki utworów „Przez Twe Oczy Zielone” Akcentu, „Miód Malina” czy „Bania u Cygana”.

Jak oceniacie polskie metalowe numery zagrane na ukulele?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.