Jak Thom Yorke grał przed Radiohead?

Małgorzata Wierzejewska
14.07.2015 13:54
Jak Thom Yorke grał przed Radiohead? Fot. kadr z wideo

Na filmach, które niedawno wyciekły do sieci, Thom Yorke ma trochę ponad 20 lat! Młody muzyk występował wtedy z grupą Headless Chickens. Zobaczcie zespół w kawałkach „High and Dry” i „I Don't Want To Go To Woodstock”.

Śmiało można powiedzieć, że takie wideo to rarytas. Thom Yorke, który dopiero przestał być nastolatkiem, a założenie Radiohead jeszcze nawet nie przeszło mu przez myśl, śpiewa razem ze swoim studenckim zespołem. Brzmi ciekawie? Zobaczcie film!

Nie wiadomo dokładnie, kiedy powstało to wideo. Najprawdopodobniej pochodzi z początku lat 90. Właśnie wtedy Headless Chickens zagrał kilka koncertów.

Dodajmy też, że zespół ma na swoim koncie jeden jedyny oficjalny singiel. Nagrany z Thomem „I Don't Want To Go To Woodstock” ukazał się w czerwcu 1989 roku. To właśnie ten kawałek jest uważany za pierwsze nagranie, w którym wziął udział Yorke. Muzyk zagrał w nim solówkę na gitarze i zaśpiewał w chórkach.

Nieistniejąca już grupa powstała pod koniec lat 80. Zespół tworzyli kumple z uniwersytetu w angielskim Exeter. Poza Thomem byli to Simon Shackleton i John Matthias. Później, w składzie pojawili się też między innymi Laura Forrest-Hay, Martin Brooks, Andy Hills i Lindsey Moore.

Co powiecie o muzycznych poczynaniach Thoma przed Radiohead?

Małgorzata Wierzejewska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.