Jak powstawał klip Iron Maiden do „Speed Of Light”?

Robert Skowronski
20.08.2015 08:17
Jak powstawał klip Iron Maiden do „Speed Of Light”? Fot. kadr z wideo

Nieuchronnie zbliża się jedno z ważniejszych wydarzeń w świecie metalu. Premiera pierwszej od 5 lat płyty Iron Maiden. Znamy z tego krążka już jeden utwór. Zespół podzielił się filmem dokumentującym powstawanie teledysku do niego.

„Speed Of Light” to jeden z jedenastu utworów, które znajdą się na szesnastym studyjnym albumie Brytyjczyków, czyli „The Book Of Souls” . Do kompozycji powstał animowany klip stworzony przez Llexiego Leona we współpracy z The Brewery Production Company. To jego pierwszy obrazek dla zespołu Iron Maiden, którego jest oddanym fanem.

Tak o swoim dziele opowiada sam autor:

To idealne dopasowanie - 40 lat muzyki metalowej idącej w parze z 40 latami gier wideo. Przedstawiłem ten pomysł Rodowi Smallwoodowi, managerowi Iron Maiden, oraz zespołowi. Wszyscy pokochali ten koncept i spytali czy jestem go w stanie wcielić w życie. Musiałem dać radę i jest to najlepsza rzecz jakiej dokonałem w życiu.

Twórca zdradził także jak wstęp do utworu zainspirował to, jak rozpoczyna się teledysk. Warstwa muzyczna oddziaływała na tę wizualną:

 „Speed Of Light” ma naprawdę świetne intro. Zabójcze tempo, gitary i perkusja, a następnie Bruce wydaje z siebie metalowe zakrzyknięcie. To od razu wywołuje napięcie. Jest to też doskonały moment, w którym Eddie zostaje schwytany przez maszynę do podróżowania w czasie i wpada w dziurę prowadzącą do innych wymiarów.   

Zobaczcie jak wyglądał storyboard do klipu oraz jak powstawał animowany model Eddiego, bohatera teledysku, który przemierza różne lokalizacje mające związek z dotychczasowymi okładkami grupy dowodzonej przez Steve'a Harrisa:

Utwór „Speed Of Light” został napisany przez gitarzystę kapeli, Adriana Smitha, oraz Bruce'a Dickinsona. O pełnym brzmieniu „The Book Of Souls” przekonamy się 4 września 2015 roku wraz z premierą krążka. Znajdzie się na nim m.in. 18-minutowa kompozycja, „Empire Of The Clouds”, którą Steve Harris określa jako arcydzieło. Całość albumu ma trwać 92 minuty.

Kolejnym krokiem Iron Maiden będzie skupienie się na promocji albumu. W ramach tego kapela wyruszy w trasę koncertową, która może potrwać nawet dwa lata. Nicko McBrain zdradził, że kapela dostała już pewne instrukcje od Roda Smallwooda:

To będzie coś dużego, jestem tego pewien. Rod powiedział nam, że mamy nie planować niczego przez kolejne dwa lata. Jeszcze nie wiemy niczego więcej.

Życzymy sobie, żeby w tych 24 miesiącach znalazło się miejsce na choć jedną wizytę Iron Maiden w naszym kraju.

Co sądzicie o pracy Llexiego Leona nad „Speed Of Light”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.