Czym jeździ frontman Metalliki? James Hetfield pochwalił się imponującą kolekcją samochodów [WIDEO]

07.05.2020 13:41
James Hetfield Metallica chwali się imponującą kolekcją samochodów|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

James Hetfield to prawdziwy pasjonat motoryzacji. Słynny muzyk chwali się pokaźną kolekcją samochodów. Zobacz wideo!

Metallica to jeden z najbardziej znanych zespołów metalowych, a muzeum Petersena to jedno z najlepszych motoryzacyjnych na świecie. W 2019 roku James Hetfield podarował swoją kolekcję samochodów Petersen Automotive Museum.

Czym jeździ James Hetfield z Metalliki?

Współzałożyciel, autor tekstów, piosenkarz i gitarzysta najsłynniejszego metalowego zespołu na świecie zyskał również uznanie w świecie motoryzacyjnym dzięki swojej unikalnej kolekcji pojazdów projektowanych na specjalne zamówienie. Podczas gdy zdecydowana większość kolekcjonerów kupuje pojazdy, Hetfield postanowił, zamiast tego budować je niemal od zera z pomocą zaprzyjaźnionych mechaników, stylistów i jemu podobnych zapaleńców.

Przeczytaj także

Jak mówi Hetfield, motoryzacją interesował się od zawsze i już w latach 70. ubiegłego wieku zaliczył pierwsze próby spawania, przerabiania i prowadzenia muscle carów. Wtedy zależało mu najbardziej na tym, aby jego auta były szybkie, głośne i "wkurzały rodziców". Wraz z upływem lat dorobiła się jednej z najpiękniejszych kolekcji niestandardowych samochodów na świecie.

Wspaniała kolekcja wyjątkowych hot-rodów może przyprawić o zawrót głowy nie tylko fanów pięknych samochodów.

Gdy Metallica zyskiwała coraz większą popularność, a tym samym zarabiała coraz większe pieniądze, James rozwijał systematycznie swoją pasję. Nawiązał współpracę z klubem Beatniks, którego członkowie zajmowali się tworzeniem hot-rodów, którym bliżej jest do jeżdżących dzieł sztuki niż tylko przerabianych klasyków. Samochody tworzone są z modyfikowanych z użyciem własnoręcznie zaprojektowanych podzespołów, a każdy z nich jest absolutnie wyjątkowy i niepowtarzalny.

Nad pojazdami, które znajdują się w Petersen Automotive Museum w Los Angeles, artysta pracował przez ostatnie 14 lat. Na żywo będzie można je zobaczyć do 1 października 2020 roku w ramach wystawy 'Reclaimed Rust: The James Hetfield Collection".

Zobacz również: Inwazja ekodziałaczy na salon samochodowy w Brukseli. Oblewali samochody sztuczną krwią

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.