James Hetfield nie jest fanem szczepionki przeciw COVID-19: "jestem sceptycznie nastawiony"

10.05.2021 11:32
James Hetfield nie jest fanem szczepionki przeciw COVID-19: "jestem sceptycznie nastawiony" Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Z lepszych wieści dowiedzieliśmy się też, że Metallica ma już gotowe 10 utworów na następny album. O tym jednak nie wiemy zbyt dużo. 

James Hetfield jest sceptycznie nastawiony do szczepionek przeciw COVID-19

Powoli wracają koncerty, ale niestety James Hetfield z Metalliki przyznał, że jest niestety "sceptycznie nastawiony" do szczepionki przeciw COVID. Przy okazji Hetfield zdradził, że jako dziecko nie był szczepiony ze względu na poglądy religijne jego rodziców. 

Polecamy

Wokalista był niedawno gościem podcastu Fierce Life, który opowiada głównie o broni i łowiectwie. Mając dostęp do Jamesa Hetfielda, gospodarze nie mogli jednak go nie zapytać o plany muzyczne. Lider Metalliki szybko wyjaśnił, że nie zależy to od niego, a od sytuacji na świecie i następnie wytłumaczył, o co mu chodzi:

Nie mam pojęcia. To nie ode mnie zależy - to kwestia bezpieczeństwa. Nie wiem, jak to będzie wyglądało przez szczepionki. Jestem nieco sceptycznie nastawiony wobec szczepionki, ale wygląda na to, że wszyscy się szczepią i mam mnóstwo przyjaciół, którzy to już zrobili. Ale nie jestem pewien. Mam nadzieję, że nie będą wymagali wpisania posiadania szczepionki do paszportu, ale jak będzie trzeba, to będę musiał to zrobić. Już się szczepiłem, jak lecieliśmy do Afryki, ale jako dzieciak nie byłem szczepiony przez naszą religię. Dlatego szczepiłem się tylko raz, jak jechałem na Safari.
Polecamy

Niedługo później Hetfield opisał proces tworzenia kontynuacji albumu "Hardwired... To Self-Destruct": "Napisaliśmy kilka piosenek, ale musimy zobaczyć, które nam się w ogóle spodobają. Potem je dopiero wypuścimy. Jesteśmy dość samolubni jeśli chodzi o naszą muzykę".

Wokalista opowiadał, że często spotykali się przez Zooma z Larsem i producentami, dzięki czemu mogli razem tworzyć i komponować. Hetfield szybko jednak wyjaśnił, że pisanie muzyki w taki sposób traci swoją magię i panowie w końcu ponownie zamknęli się w studiu. 

Oczywiście data premiery potencjalnego albumu Metalliki jest nieznana. Poniżej możecie posłuchać całego wywiadu z Jamesem Hetfieldem:

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.