Jim Root uczy grać „The Devil In I” Slipknota

Aleksandra Degórska
19.05.2016 13:46
|north Fot. kadr z wideo

Każdy chyba chciałby mieć takiego nauczyciela. Zobaczcie, jak należy wykonać numer z płyty „.5: The Gray Chapter”.

Większość na początku przygody z muzykowaniem bacznie wpatruje się w swoich idoli, by nauczyć się grać w taki sam sposób. Warto zatem zerknąć na najlepszych. Również ci, którzy niekoniecznie mają zdolności muzyczne często dwoją się i troją, żeby zrozumieć w jaki sposób możliwe jest wydobycie takiego dźwięku.

Właśnie dla takich zapaleńców są przeznaczone filmy z cyklu The Sound And The Story”, w ramach których artyści uczą grać ulubione kawałki zespołu. 8 kwietnia 2016 roku ukazał się dokument „Jim Root: The Sound And The Story - .5: The Gray Chapter”. Dzięki temu teraz każdy fan może przekonać się na własne oczy, jak prawidłowo należy grać materiał z ostatniej studyjnej płyty Slipknota.

„.5: The Gray Chapter”, bo o niej mowa, ukazała się w 2014 roku i był to pierwszy krążek od czasu śmierci basisty Paula Graya. Album sprzedał się w pierwszym tygodniu w Stanach Zjednoczonych w nakładzie 132 000 sztuk zajmując 1. pozycję listy Billboardu 200.

Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądają nagrania, w których Jim Root uczy grać na instrumencie, to możecie teraz zerknąć na jego wskazówki dotyczące numeru „The Devil In I”.

Na początku podana jest tonacja, muzyk odegrał cały utwór, by następnie zaprezentować poszczególne elementy tej kompozycji. Kamera przybliża gryf gitary, by każdy mógł obserwować dokładną pracę rąk Roota.

Nic tylko chwycić za gitarę i powtarzać:

DVD „Jim Root: The Sound And The Story - .5: The Gray Chapter” można nabyć w cenie 28,95 dolarów, zaś jeśli skusicie się na wersję cyfrową to zapłacicie za nią 18,95 dolarów. Oprócz zapisu lekcji, których udziela gitarzysta, w dokumencie znalazły się również kadry zza kulis, fragmenty koncertu Slipknota w ramach Knotfest 2014 oraz wypowiedzi Roota dotyczące procesu powstawania utworów.

Slipknot ma na najbliższe miesiące zaplanowany szereg koncertów, z czego jedno z najciekawszych wydarzeń będzie mieć miejsce we wrześniu 2016 roku w San Bernardino w stanie Kalifornia. Wówczas odbędzie się impreza Ozzfest Meet Knotfest, w ramach której oprócz Slipknota zagra Black Sabbath oraz wielu innych wybitnych metalowych artystów.

Podoba się Wam lekcja z Jimem Rootem?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.