Joe Satriani: Jest szansa na nowy album Chickenfoot

Mateusz Boronczyk
09.09.2015 13:46
Joe Satriani: Jest szansa na nowy album Chickenfoot Fot. LFI / Photoshot / REPORTER / East News

Od ostatniego albumu sławnej supergrupy z muzykami Van Halen i Red Hot Chili Peppers mijają już 4 lata. Jeszcze niedawno zespół nie chciał tworzyć kolejnego materiału, ale wszystko wygląda na to, że zmienił zdanie. Doczekamy się kolejnego krążka? 

Czy byli muzycy Van Halen, basista Michael Anthony i wokalista Sammy Hagar oraz Chad Smith, perkusista Red Hot Chili Peppers i wirtuoz gitary Joe Satriani ponownie zjednoczą siły i nagrają kolejny album Chickenfoot? Gitarzysta grupy w przeciwieństwie do swoich wcześniejszych wypowiedzi twierdzi, że to bardzo możliwe.

O Chickenfoot jestem pytany przez różnych dziennikarzy 10 razy dziennie. Kiedy raz mówiłem co mam na myśli, zdałem sobie sprawę, że poruszyłem coś w obozie zespołu. Zacząłem pisać trochę nowego materiału, a później wysłałem go Sammy'emu. Byłem w szoku jak szybko mi odpowiedział, przesyłając swoje różne pomysły. Teraz mogę Ci powiedzieć, że jest nowy utwór, który krąży między nami. Ma już nagrane partie perkusji Chada, ma wokal Sama i wydaje mi się, że Mike pod koniec tygodnia dogra bas i wokale. (...) Pracuję nad kilkoma innymi utworami, które mogą się nadać na album. Wydaje mi się, że jest nadzieja.

Pod koniec sierpnia 2015 roku Sammy Hagar opublikował na swoim oficjalnym Facebookowym fanpage’u zdjęcie z gitarzystą, z którym wypróbowywał nowe pomysły na płytę zespołu. Hagar napisał, że wraz z Satrianim bawią się pomysłami na utwory, które według niego może będą smakowały jak kurczak”... Wokalista przyznał, że zespół przygotowuje się do nagrania materiału, a on sam nie może się doczekać, żeby wystąpić z Chickenfoot na żywo.

Muzycy na szczęście zmienili zdanie co do kolejnej płyty Chickenfoot. W październiku 2014 roku Sammy Hagar był przeciwny nagraniu krążka z finansowych pobudek. Wokalista mimo tego, że chwalił Joe Satrianiego i mówił, że jest on jego ulubionym gitarzystą, narzekał na ilość sprzedanych płyt, która w porównaniu do pierwszego albumu Chickenfoot nie była imponująca. 

Nie widzę sensu, żeby nagrywać kolejny krążek. (...) 150 wywiadów, ogromna trasa koncertowa, wstawanie o 4 rano, żeby wystąpić w programie Howarda Sterna. Wszystko po to, żeby sprzedać 35 tysięcy płyt. Zaczynasz się zastanawiać: Czy to się opłaca?”. 

Debiut zespołu zatytułowany po prostu Chickenfoot” stał się sporym sukcesem i sprzedał się w ponad pół miliona egzemplarzy. 

Joe Satriani na brak muzycznych doświadczeń nie może narzekać. W lipcu 2015 roku wydał nowy album „Shockwave Supernova. Płyty na żywo będziecie mogli posłuchać na koncercie, który gitarzysta zagra 18 października 2015 roku w warszawskiej Hali Torwar.

Sammy Hagar nie jest już tak aktywny muzycznie. Wokalista ostatnią płytę, akustyczną Lite Roast” wydał w październiku 2014 roku. Muzyk może pochwalić się za to poradnikiem o jedzeniu i imprezowaniu. „Are We Having Any Fun Yet?: The Cooking & Partying Handbook” oprócz różnych przepisów na drinki zawiera unikalne historie z życia muzyka.

A Wy czekacie na nowy album Chickenfoot?

Mateusz Boronczyk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.