Joey Jordison nie żyje. Jeden z założycieli grupy Slipknot miał 46 lat

28.07.2021 07:09
Joey Jordison nie żyje. Jeden z założycieli grupy Slipknot miał 46 lat Fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Nie żyje Joey Jordison, jeden z założycieli grupy Slipknot. Słynny muzyk zmarł we śnie, miał 46 lat.

Joey Jordison, a właściwie Nathan Jonas Jordison był amerykańskim muzykiem, kompozytorem i multiinstrumentalistą.  Artysta był liderem i gitarzystą grupy muzycznej Murderdolls oraz byłym perkusistą grupy Slipknot. Grał i występował gościnnie w takich zespołach jak Korn, Metallica, Avanga, Ministry, Modifidious czy Anal Blast. W latach 2010-2011 grał w zespole Roba Zombie.

Joey Jordison nie żyje. Miał 46 lat

Joey Jordison, perkusista założyciel zespołu Slipknot i współautor wielu największych hitów zespołu, zmarł w poniedziałek 26 lipca 2021 w wieku 46 lat. Jak twierdzą członkowie rodziny, zmarł spokojnie we śnie. Jak dotąd nie podano przyczyny śmierci muzyka.

Śmierć Joey'a pozostawiła nas z pustymi sercami i uczuciami nieopisanego smutku. Dla tych, którzy znali Joey'a, rozumieli jego szybki dowcip, łagodną osobowość, ogromne serce i miłość do wszystkich rzeczy związanych z rodziną i muzyką. Rodzina Joey'a poprosiła, aby przyjaciele, fani i media ze zrozumieniem uszanowali naszą potrzebę prywatności i spokoju w tym niezwykle trudnym czasie.

- czytamy w oświadczeniu rodziny Jordisona.

Bliscy zmarłego poinformowali także, że zamierzają odprawić prywatną mszę pogrzebową, wyłącznie dla najbliższej rodziny i przyjaciół.

Joey Jordison rozstał się z grupą Slipknot w 2013 roku. W 2016 roku wyjawił, że powodem tego rozstania była rzadka choroba neurologiczna, poprzeczne zapalenie rdzenia, przez którą utracił władzę w nogach.

Podczas koncertów z grupą Slipknot występował w charakterystycznej masce kabuki, wywodzącej się z tradycyjnej japońskiej formy teatralnej. Zmarły muzyk był także autorem logo Slipknot i Murderdolls.

Źródło: rollingstone.com

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.