Johnny Cash bohaterem filmu dokumentalnego

Robert Skowronski
19.08.2015 14:38
Johnny Cash bohaterem filmu dokumentalnego Fot. East News

Człowiek w czerni, Johnny Cash, doczeka się kolejnego filmu dokumentalnego. Obraz będzie nosić tytuł „Johnny Cash: American Rebel”, a jego premiera zbiegnie się w czasie z 12. rocznicą śmierci artysty.

Blisko 50-letnia kariera muzyka, to obszerny temat do przerobienia, z którym mierzyło się już wielu filmowców. Ich efekty można zobaczyć m.in. w „Johnny Cash. Życie bez znieczulenia”, „Johnny Cash: Half Mile a Day”, czy w filmie fabularnym  „Spacer po linie” w reżyserii Jamesa Mangolda i z udziałem Joaquina Phoenixa oraz Reese Witherspoon.

W nowym dziele historia Casha zostanie opowiedziana przez najbliższych muzyka: Johna Cartera Casha, Rosanne'a Cash i Carlene Carter. Pojawią się również wypowiedzi współczesnych artystów: Merle'a Haggarda, Williego Nelsona, Erica Churcha, Sheryl Crow, Kid Rock czy Johna Mellencampa. W filmie znajdzie się też dużo archiwalnych materiałów.

Już teraz istnieje okazja, żeby przekonać się o tym czego można się spodziewać po „Johnny Cash: American Rebel” oglądając zwiastun filmu:

Dzieło w pełnej krasie wyemituje stacja Country Music Television wraz z datą 12 września 2015 roku, czyli w rocznicę śmierci muzyka o godzinie 21:00 tamtejszego czasu.

W filmie oczywiście wybrzmią też dobrze znane kompozycje muzyka. Z pewnością możemy oczekiwać utworów z naszego zestawienia 10 najpopularniejszych muzycznych wcieleń Johnny’ego Casha. Nie zdradzono jednak, jakie konkretnie numery usłyszymy w trakcie projekcji.

Fani dokumentalnych produkcji poświęconych życiu artystów mogą zacierać ręce, gdyż powstają też obrazy dotyczące Franka Zappy, Jimiego Hendrixa i Syda Barretta. W filmowym projekcie swoich sił próbuje tez Mick Jagger, jednak w niecodziennej roli producenta.

Czekacie na nowy dokument o Johnnym Cashu?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.