Kanye West prezentuje Nirvanę w wersji chrześcijańskiej. Posłuchajcie nietypowego "Smells Like Teen Spirit"

30.07.2019 14:31
Kanye West|undefined Fot. shutterstock.com

Od kilku miesięcy Kanye West ma tendencję do występowania co niedziele z chórem w ramach tzw. Niedzielnych Mszy (Sunday Service). Tym razem raper z przyjaciółmi wykonali dwa utwory Nirvany. 

Kanye West ma za sobą pracowity rok - nie tylko wydał dwa albumy z własną muzyką, ale wyprodukował i skomponował 3 kolejne dla swoich bliskich współpracowników. Od czerwca 2018 roku raper pracuje również nad kolejnym solowym krążkiem, który miał nosić tytuł "Yandhi". Niestety, płyta pierwotnie zapowiadana na wrzesień 2018 roku wciąż nie trafiła do sprzedaży, a Ye już chyba 3. raz zaczyna nagrania od początku. 

Kanye West coveruje Nirvanę

Artysta w ramach odskoczni od pracy w studiu, czy pokazywaniu się na imprezach ze swoją żoną (Kim Kardashian-West, może kojarzycie?) co tydzień organizuje "Niedzielne Msze" (org. Sunday Service), na których występuje wraz z chórem i zaprzyjaźnionymi muzykami. Kanye i spółka nie tylko wykonują na żywo muzykę rapera, ale także coverują innych mniej lub bardziej znanych artystów. Na ostatniej z tych "mszy" chór wykonał chrześcijańskie wersje "Come As You Are" i "Smells Like Teen Spirit" Nirvany.

Słowa obydwóch utworów zostały odpowiednio przerobione ("Hallelujah" zamiast "Memoria"), a całość brzmi naprawdę interesująco. Zresztą posłuchajcie sami:

Przeczytaj także

West użył też niedawno sampla Kurta Cobaina na swoim albumie z Kidem Cudim zatytułowanym "Kids See Ghosts". Domowe nagranie lidera Nirvany znalazło się w utworze "Cudi Montage":

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.