Karaś/Rogucki z nowym singlem "Zapasowy Tlen". W retro klipie zobaczymy Katarzynę Figurę i Mery Spolsky [WIDEO]

Aleksandra Degórska
08.03.2022 12:43
Karaś/Rogucki Fot. materiały prasowe Kayax

Posłuchajcie, jak prezentuje się kolejny singiel, który zapowiada nowy album duetu Karaś/Rogucki.

Duet Karaś/Rogucki udostępnili kolejny singiel, który zapowiada drugi album projektu. Kawałek "Zapasowy Tlen" to historia o czułości, empatii i bliskości. Do utworu powstał teledysk, w którym występują między innymi Mery Spolsky i Katarzyna Figura.

Polecamy

Karaś/Rogucki z nowym singlem "Zapasowy Tlen". W retro klipie zobaczymy Katarzynę Figurę i Mery Spolsky [WIDEO]

Piotr Rogucki tak opowiada o nowym utworze:

"Zapasowy Tlen" jest o nadziei wyłaniającej się z chaosu i mroku. Mimo, że utwór powstawał w zupełnie innej rzeczywistości, to wierzę, że właśnie teraz może komuś okazać się potrzebny. Zaklinamy rzeczywistość słowami - „gdy utracimy panowanie nad światem ktoś się nami zajmie” i gdzieś podskórnie czuję, że tak będzie i tym razem, że zło, które się teraz dzieje, zostanie powstrzymane dzięki bliskości i czułości.

Kuba Karaś dodaje:

Muzycznie zdecydowaliśmy się na wyraźnie bardziej gitarowe, rockowe i przestrzenne brzmienia w porównaniu z poprzednią płytą.

Do utworu powstał osadzony w stylistyce lat 70. teledysk, w którym możemy zobaczyć cały zespół - Kubę Karasia, Piotra Roguckiego, Wiktorię Jakubowską i Kamila Kryszaka. Gościnnie pojawiają się między innymi Mery Spolsky i Katarzyna Figura. Klip powstał przy współpracy z Browarem Tenczynek, producentem piwa BUH.

Polecamy

Marta Brodacka odpowiedzialna za scenariusz i reżyserię klipu, tak opowiada o teledysku:

"Zapasowy Tlen" to plaster, czułe zapewnienie, że mimo trudności zostaniemy ocaleni. Niczym Ryan Gosling i Russell Crowe z „The Nice Guys”, nasi główni bohaterowie - Karaś/Rogucki zostają wezwani w trzy różne miejsca, by rozwikłać mroczne zagadki. Różnica polega na tym, że to nie prywatni detektywi, a bon vivanci, którzy potrafią uleczyć każde złamane serce.

„Zapasowy Tlen” jest już trzecim singlem zapowiadającym nowe wydawnictwo artystów. Wcześniej ukazały się utwory „Jutro Spróbujemy Jeszcze Raz” oraz „Bezpieczny Lot”. Premiera drugiego albumu zespołu Karaś/Rogucki planowana jest późną wiosną tego roku.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.