Koncert Dimmu Borgir na festiwalu Bloodstock odwołany. Grupę zastąpi polski zespół

07.08.2019 15:51
Dimmu Borgir|undefined Fot. . Karol Makurat/REPORTER

Swój udział w Bloodstock Open Air 2019 odwołał blackmetalowy Dimmu Borgir. Miejsce artystów zajmie budząca duże kontrowersje grupa Batushka.

Bloodstock Open Air to brytyjski festiwal odbywający się od 2005 roku. Co roku na imprezie można spotkać czołówkę gwiazd światowej ekstremy i nie tylko. Na wydarzeniu zagrali już między innymi muzycy Immortal, Testament, Emperor, Slayer, Gojira, Antrax, Cannibal Corpse, Motorhead czy Venom. W tym roku na scenie miał pojawić się zespół Dimmu Borgir.

Dimmu Borgir odwołał koncert na Bloodstock. W zamian zagra Batushka

Niestety tuż przed wydarzeniem muzycy ogłosili, że nie zagrają 11 sierpnia na głównej scenie festiwalu. Jeden z ich członków zachorował, a grupa była zmuszona do zrezygnowania z koncertu.

Dimmu Borgir z przykrością informuje, że musimy odwołać nasz występ na tegorocznej edycji Bloostock z powodu choroby. Lekarze zalecili naszemu koledze tydzień pełnego odpoczynku, aby jego sytuacja się nie pogorszyła. Bardzo nam przykro z tego powodu, bo czekaliśmy na ten moment, aby powrócić na festiwalową scenę. Życzymy wszystkim dobrej zabawy i do zobaczenia wkrótce!

Przeczytaj także

Na tym niefortunnym zbiegu okoliczności zyskała polska grupa Batushka. Muzycy zagrają tuż po gwiazdach wieczoru - grupie Scorpions i Queensrÿche. Wokalista i lider grupy nie kryje swojego entuzjazmu.

Bloodstock, wracamy aby przynieść wam smutek i żałobę w pełnej krasie. Gramy tylko gorzkie żale. Świętujcie z nami liturgię śmierci. Przeżywajcie z nami ten czas, aż złamią się wam serca. Przychodzimy tu wszyscy z bólu, strachu i niedostatku. Czas na Wielkie Nieszpory! Bloodstock, zanurzymy twoją ziemię w śmierci!

Bloodstock 2019 odbędzie się w dniach 8-11 sierpnia w Cotton Park w Derbyshire.

Zobacz też: Batushka opublikowała nowy klip i całą płytę "Hospodi"

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.