Koncert Stereophonics odbył się mimo epidemii. Pod sceną tłumy [WIDEO]

17.03.2020 13:57
Stereophonics|undefined Fot. face to face /Reporter/Reporter

Rockowa grupa Stereophonics zagrała koncert w Wielkiej Brytanii. Na występie muzyków pojawiły się tłumy fanów niezważających na epidemię.

Z godziny na godzinę na świecie zwiększa się liczba osób zakażonych koronawirusem. Władze państw już dziś zastanawiają się, jak naprawić konsekwencje gospodarcze, które czekają każdy kraj objęty kwarantanną. Sytuacja nie jest łatwa dla niemalże każdej branży, również dla artystów. Muzycy utrzymują się głównie z koncertowania, które aktualnie jest niemożliwe na terenie niemalże całego świata. Większość twórców stosuje się do zaleceń, przekłada lub odwołuje trasy i szuka innego rozwiązania do uzupełnienia strat finansowych.

Stereophonics zagrali dla tłumów w Wielkiej Brytanii

Niestety są też tacy, którzy pozostają aktywni za wszelką cenę. Chociaż w Wielkiej Brytanii nie brakuje zakażonych koronawirusem, a liczba chorych na CVOID-19 rośnie równie szybko, co w innych krajach w państwie nadal fani grania na żywo uczestniczą w koncertach, a rząd nie zakazał odwołania masowych imprez i zgromadzeń. Jeden z koncertów zagrał dla Brytyjczyków rockowy zespół Stereophonics.

Przeczytaj także

W sobotę 14 marca 2020 roku grupa pojawiła się w Cardiff, gdzie muzycy zaprezentowali set wielotysięcznej publiczności. Walijczycy mimo epidemii wystąpili na wielkiej arenie. Muzycy opublikowali wideo z imprezy i spotkali się z ogromną krytyką własnych fanów. Komentujący podkreślają, że zespół jest tak samo, a może nawet bardziej odpowiedzialny za ewentualne konsekwencje koncertu, co tłum bawiący się pod sceną.

Jeden z fanów grupy stwierdził, że muzycy i uczestnicy wydarzenia zachowali się wyjątkowo samolubnie. Najprawdopodobniej nie są oni w grupie ryzyka, jednak nie pomyśleli, że będąc nosicielami wirusa mogą zarazić innych i doprowadzić nawet do ich śmierci.

Fala krytyki nadciągnęła również z Włoch. Jeden z komentarzy pod postem z nagraniem z Cardiff brzmiał:

Pochodzę z Włoch. Nie możemy tutaj opuszczać domów. Zmarło u nas już prawie 2 tysiące osób, a to zaledwie początek. Wasza lekkomyślność zadziwia. Powodzenia, przyjaciele.

Grupa nie zajęła stanowiska w sprawie, chociaż pytania od fanów, dlaczego koncert nie został odwołany, ciągle się mnożą.

Zobacz też: Arnold Schwarzenegger i jego zwierzątka walczą z koronawirusem [UROCZE WIDEO] 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.