Korn na festiwalu Rock In Rio

Magda Słomka
22.09.2015 16:34
Korn na festiwalu Rock In Rio Fot. face to face / Reporter / East News

Amerykańska kapela wystąpiła 19 września 2015 roku w ramach brazylijskiej edycji festiwalu w Rio De Janeiro. Zobaczcie wideo z zapisem całego koncertu zespołu Korn!

Festiwal Rock In Rio w 2015 roku obchodzi 30. rocznicę istnienia. Grupa Korn zagrała na nim 50-minutowy set zawierający 11 utworów – kilka z pierwszej studyjnej płyty oraz największe hity kapeli.

W jakiej formie jest zespół? Sprawdźcie to, oglądając wideo, dzięki któremu być może poczujecie się choć przez chwilę jakbyście byli w Brazylii...

Setlista:

 1. Ball Tongue
 2. Need To
 3. Clown
 4. Here To Stay
 5. Coming Undone
 6. Did My Time
 7. Got The Life
 8. Shoots And Ladders
 9. Somebody Someone
 10. Falling Away
 11. Freak On a Leash

Podczas brazylijskiej edycji Rock In Rio pierwszego dnia na głównej scenie festiwalu jako headliner wystąpił zespół Metallica. Był to już ósmy koncert kapeli zagrany w ramach festiwalu, wliczając majowy występ Metalliki na Rock In Rio w Las Vegas...

Co słychać u Korna?

Być może pamiętacie o zapowiedzi zespołu Korn dotyczącej obchodów 20-lecia istnienia kapeli i zdziwiło Was, że w trakcie Rock In Rio publiczność nie usłyszała w całości materiału z 1. studyjnej płyty... „KoЯn” od początku do końca zabrzmi dopiero 1 października 2015 roku, gdy rozpocznie się rocznicowa trasa koncertowa.

Prace nad następcą płyty „The Paradigm Shift” trwają w najlepsze. Gitarzysta grupy James „Munky” Shaffer zdradził, że muzycy mają 20 pomysłów na kawałki na nowy krążek.

Mamy mnóstwo demówek. Nie są to całe numery (...) to surowe koncepty złożone głównie z gitarowych riffów i partii perkusji. Jest prawie 20 pomysłów, które są dobre. To dobry start - na tyle, że możemy wejść do studia i rozpocząć nagrywanie oraz nadać kształt tym pomysłom.

O pracy nad 12. studyjnym krążkiem opowiedział też Brian „Head” Welch zapowiadając go jako najcięższą płytę w historii.

Czekacie na kolejna płytę zespołu Korn?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.