Korn w wersji smooth jazz

Magda Słomka
03.04.2015 12:31
Korn w wersji smooth jazz Fot. Irwandy Mazwir, cc-by-2.0

Utwór „Falling Away From Me”  jest genialny także w spokojniejszej formie. Posłuchajcie, jak brzmiałby Korn, gdyby od nu metalu wolał smooth jazz!

Gwiazdy rocka czasem potrzebują wytchnienia. Do tego z pewnością przyda im się ukojenie w postaci gatunku, jakim jest smooth jazz. Przecież nie zawsze trzeba słuchać kawałków, które urywają głowę i przyprawiają o palpitacje. Metalowcy też miewają ochotę na chwilę zapomnienia w fotelu z dobrą książką i herbatą. Zamiast katować się codziennym łupaniem w bębny i szarpaniem za struny, można przecież czasem posłuchać czegoś, co ukoi rozedrgane myślami o piekle i zagładzie serduszka…

Sprawdźcie, jak brzmi „Falling Away From Me” zespołu Korn w relaksacyjnym wydaniu!

Za przeróbkę przeboju odpowiedzialny jest Andy Rehfeldt. To ten sam, który postanowił, że Marry Poppins zaśpiewa „Dupercalifragilisticexpialidocious” growlem, a „Enter Sandman” Metalliki także zmierzy się ze smooth jazzem.

W naszym artykule „TOP 7 najdziwniejszych coverów”  znajdziecie też wariacje autora na temat Behemotha grającego „Demigod”, jakby był soundtrackiem do bajki Disneya, „The Trooper” Iron Maiden, który na rzecz bossa novy porzucił heavy metal i Marilyna Mansona w wersji polka. Jak widać, ciężka muzyka czasem przegrywa w walce z lżejszymi brzmieniami…

„Falling Away From Me” to pierwszy singiel z czwartej studyjnej płyty Korna zatytułowanej „Issues”. Krążek został wydany w 1999 roku. Klip do oryginalnej wersji utworu został wyreżyserowany przez lidera Limp Bizkit – Freda Dursta. Teledysk jest kontynuacją historii z wideo do utworu „Freak On A Leash”.

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.