Krzysztof Zalewski pokazał klip do singla "Na apatię". Muzyk wystąpił na szczycie wiatraka [WIDEO]

AKTUALIZACJA 15.06.2021 15.06.2021 11:33
AKTUALIZACJA 15.06.2021 15.06.2021 11:33
Krzysztof Zalewski z klipem do "Na apatię" Fot. materiały prasowe Kayax; Dagmara Szewczuk

Teledysk Zalewskiego pojawił się w Światowy Dzień Wiatru nieprzypadkowo. Wyjątkowy klip został nagrany na terenie farmy wiatrowej.

Krzysztof Zalewski udostępnił kolejny singiel zatytułowany "Na apatię". Teledysk do piosenki w reżyserii Adama Romanowskiego powstał w wyjątkowej scenerii farmy wiatrowej. W świetle ekologicznych zagrożeń i wyzwań, przed którymi stoi świat - klip ukazał się 15 czerwca, czyli w Światowy Dzień Wiatru.

Polecamy

Krzysztof Zalewski pokazał klip do singla "Na apatię". Muzyk wystąpił na szczycie wiatraka [WIDEO]

"Na apatię" to kolejny, po “Annuszce” czy “Wszystko będzie dobrze”, utwór z ostatniego albumu Krzysztofa "Zabawa", który ukazał się we wrześniu 2020 roku. Singlowi towarzyszy teledysk, wyreżyserowany przez Adama Romanowskiego i zrealizowany na terenie farmy wiatrowej w pomorskim Szymankowie. Na planie artysta stawiał czoła wielu wyzwaniom - jak sam przyznał, był to najbardziej wymagający fizycznie teledysk w jego karierze - sceny kręcone były na szczycie wiatraka, 150 m nad ziemią, w jeziorze i podczas ciężkiej ulewy.

Krzysztof Zalewski tak wypowiedział się na temat piosenki:

"Na apatię" to piosenka, która szuka odpowiedzi na pytanie - jak zmierzyć się z zagrożeniami współczesnego świata. Jak poradzić sobie z wizją nadciągającej katastrofy. Jak nie zwariować w rzeczywistości, która codziennie straszy widmem apokalipsy. Autorem pięknego obrazka do utworu jest znakomity Adam Romanowski. Zdjęcia odbyły się w miejscu niezwykłym - na farmie wiatrowej. Może wiatraki, które przewijają się w teledysku są chociaż częściową odpowiedzią na pytania zawarte w piosence. Może poszukiwanie sposobów na powstrzymanie katastrofy klimatycznej, na odejście od paliw kopalnych, na redukcję emisji CO2 jest dobrym kierunkiem. Jest jednym z pomysłów na nadzieję, na odwrócenie zgubnego trendu i powstrzymanie katastrofy.

Premiera "Na apatię" odbywa się w Światowy Dzień Wiatru i jest to związane z obecną sytuacją ekologiczną na świecie - troską o środowisko naturalne oraz przeciwdziałanie globalnemu ociepleniu. Nasza ziemia z dnia na dzień potrzebuje coraz więcej czystej i taniej energii, a ta jest na wyciągnięcie ręki właśnie na farmach wiatrowych.

Jak dodaje Janusz Gajowiecki - prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej:

Energia wiatrowa to czysta ekologia i do tego najtańsza dostępna technologia wytwarzania energii. Przy sprzyjających warunkach prawnych w perspektywie 30 lat moglibyśmy w Polce mieć ponad 70% energii wyprodukowanej z wiatraków. Dlatego chcemy szerzyć wiedzę o energii z wiatru i korzyściach jakie  z niej płyną i cieszymy się, że coraz więcej osób angażuje się w działania wspierające i edukujące. Im większa będzie wiedza o wiatrakach i poparcie dla nich, tym szybciej będziemy mogli zapobiegać zmianom klimatycznym.
Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.