Który utwór Metalliki lubi najbardziej Kerry King?

Aleksandra Degórska
21.07.2017 16:01
Który utwór Metalliki lubi najbardziej Kerry King? Fot. Retna / Photoshot / Reporter / East News

Gitarzysta wypowiedział się obficie na temat twórczości Metalliki i wymienił nazwę swojego ulubionego kawałka.

Kerry King lubi sobie pogadać i tym razem zapytano go o 10 ulubionych metalowych albumów. Muzyk wytypował m.in. Judas Priest, Rainbow czy AC/DC. Gitarzysta wspomniał również o płycie Metalliki „Master Of Puppets” i przy okazji wyznał, który numer kapeli jest mu szczególnie bliski:

Prawdopodobnie mój ulubiony utwór Metalliki jest na tej płycie i jest to „Damage Inc.” - najlepszy kawałek, który kiedykolwiek stworzyli. Ten numer pochodzi od hardcorowo-thrashowych dzieciaków.

Co ciekawe na płycie Slayera „Repentless” pojawił się kawałek „Implode”, który niektórzy uważali za plagiat „Damage Inc.”.

Gitarzysta Slayera ciągnąc dalej temat Metalliki stwierdził, że tak naprawdę to właśnie ta grupa była pierwszą thrashową grupą:

Byli bardziej znani od nas. Pamiętam, jak kiedyś zobaczyliśmy ich w hrabstwie Orange w Kalifornii w miejscu, które potem często nazywaliśmy Woodstockiem. Ja i Jeff odrabialiśmy lekcje, patrzyliśmy, co odwalały zespoły i co się działo.

Kerry King chętnie opowiedział o wspomnieniach związanych z pierwszym koncertem kapeli Jamesa Hetfielda:

Słyszeliśmy o Metallice i grali dosyć blisko. W zasadzie pamiętam, jak obserwowałem Davida Mustaine'a, który grał te szalone solówki i nawet nie patrzył na swoje dłonie.

Muzyk był nim zachwycony i żałuje, że jego losy w Metallice potoczyły się tak, jak potoczyły.

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.