Który zespół stworzył riff wszech czasów? Metalowi muzycy wytypowali zwycięzcę

Aleksandra Degórska
12.07.2018 14:35
Rockowa gitara|undefined Fot. shutterstock.com

Pierwsze miejsce w metalowym plebiscycie chyba nikogo nie zaskoczy!

W muzyce rockowej i metalowej jest tak sporo dobrych utworów ze świetnymi riffami, że trudno wybrać ten jeden najlepszy. Najnowsze wydanie magazynu Metal Hammer poświęcone zostało znanym gitarzystom, którzy wypowiedzieli się na temat swoich ulubionych riffów w historii muzyki.

Okazało się, że w rankingu 50. najlepszych riffów wszech czasów 1. miejsce zajął utwór „Symptom Of The Universe” z repertuaru Black Sabbath. Numer pochodzi z 6. krążka formacji „Sabotage”. Zespół uważany jest za ojców chrzestnych metalu, zatem nic dziwnego, że właśnie ta brytyjska grupa została tak wysoko oceniona w tym plebiscycie.

Riff Black Sabbath jest najlepszym w historii muzyki

Manuel Gagneux z Zeal & Ardor tak wypowiedział się na temat utworu Black Sabbath:

„Symptom Of The Universe” tylko potwierdził, że Tony Iommi to maszyna do pisania riffów. W tym numerze występują elementy, które nadal są obecne w muzyce metalowej.

Tony Iommi wyznał swego czasu, że wówczas w 1975 roku z nikim nie rywalizował jeśli chodzi o riffy, po prostu sam od siebie dużo wymagał:

Zawsze próbowałem wymyślać coś nowego - próbowałem różnych strojeń, zmieniałem wzmacniacze, po prostu bawiłem się gitarami. Ciągle chciałem wszystko polepszać i wprowadzać zmiany. Nie słuchałem innych ludzi, żeby przez pomyłkę nie grać czyichś riffów.

Koniec kariery Black Sabbath

Wszystko kiedyś musi się skończyć - Black Sabbath postanowił przejść na zasłużoną emeryturę i decyzja była poniekąd spowodowana problemami zdrowotnymi Iommiego. Fani zespołu na osłodę życia mogli się wybrać na koncert Ozzy'ego Osbourne'a do Krakowa 26 czerwca 2018.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.