Ktoś przygotował utwór Metalliki w stylu Meshuggah. Posłuchajcie efektów

06.06.2019 16:14
Meshuggah|undefined Fot. kadr z wideo

YouTuber Morten Müller przygotował ciekawy cover utworu "Jump In The Fire" w stylu Meshuggah. Jak nieco niedoceniany kawałek Metalliki wypadł w takim wykonaniu?

Metallica to najpopularniejszy zespół metalowy na świecie, więc nikogo nie powinno dziwić, że to własnie James i spółka są częstymi obiektami coverów, przeróbek oraz innych szeroko pojętych śmiesznych filmików. Tym razem Morten Müller z zespołu 1349 przygotował cover "Jump In The Fire" z debiutanckiego albumu "Kill 'Em All". Cały myk polega jednak na tym, że muzyk przerobił utwór tak, by przypominał stylistycznie twórczość Meshuggah. 

Metallica w wersji Meshuggah 

Wideo zostało opublikowane 9 marca 2019 roku i w ciągu niecałych 3 miesięcy zdobyło zaledwie trochę ponad 10 tysięcy wyświetleń. Sam utwór "Jump In The Fire" został uzupełniony o odpowiednio brutalne breakdowny i potężne krzyki oraz growle, a w komentarzach możemy przeczytać, że dzieło Müllera jest "piękne w obrzydzający sposób". Przekonajcie się sami - oto Metallica w stylu zespołu Meshuggah:

Wśród innych dzieł przygotowanych przez Mortena Müller jest między innymi "A New Level" Pantery z albumu "Vulgar Display of Power", a także inne piosenki z debiutanckiego krążka Metalliki. Wszystkie utwory są oczywiście również przerobione na modłę szwedzkich gigantów metalu.

Przeczytaj także

Metallica w Polsce w 2019 roku

Jeśli chodzi o zaś o samą Metallikę, to legendy metalu pojawią się w Warszawie już 21 sierpnia 2019 roku. Koncert odbędzie się na Stadionie PGE Narodowy. Będą im towarzyszyły zespoły Ghost i Bokassa. 

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.