Kulisy trasy "Messer" wokalisty Rammsteina z 2018 roku zostaną opublikowane. "To coś brudnego, głośnego i bardzo punkowego"

04.03.2020 10:18
Rammstein|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Zoran Bihać, reżyser klipów Rammsteina opowiedział w wywiadzie o szalonej trasie koncertowej wokalisty zespołu w Rosji. Materiały doczekają się publikacji.

Feuerrader to prężnie działający polski fanklub grupy Rammstein. Wielbiciele formacji prowadzą fanpage na Facebooku oraz stronę internetową, na której każdy rammsteinoholik znajdzie wiele ciekawych informacji. Niedawno reprezentantom fanklubu udało się przeprowadzić wywiad z Zoranem Bihaćem. Reżyser wielokrotnie współpracował z artystami przy tworzeniu klipów i nie tylko.

Przeczytaj także

Rammstein. Kulisy trasy "Messer" doczekają się publikacji

Oprócz nagrań wideo dla grup Rammstein i Lindemann, Bihać nagrał również ciekawy materiał o trasie "Messer". Koncerty miały miejsce w Rosji w 2018 roku i są wspominane przez reżysera oraz zespół jako wyjątkowy i szalony czas. Polski fanklub zapytał Bihaća, czy zamierza wydać nagrania i podzielić się kulisami imprez. Reżyser przytaknął.

Tak, filmowałem tę trasę i pewnego dnia te nagrania ujrzą światło dzienne. To coś brudnego, głośnego i bardzo punkowego. Ten wyjazd to było absolutne szaleństwo. Najtrudniejsza moja robota w ogóle, ponieważ kręciłem koncerty, albo afterparty, albo podróż - co chwilę się coś działo, co trzeba było uchwycić kamerą. Myślę, że na tych nagraniach macie szansę zobaczyć Tilla, jakim był 20 lat temu. To jest coś, co uwielbiam. Prawdziwy duch spod znaku Sex & Drugs & Rock’n’Roll. Prawdziwa punkowa postawa. Tak właśnie wyobrażałem sobie dzikie czasy Zeppelinów, Iggy’ego i Sabbathów.

Przeczytaj także

Rammstein zagra koncert w Polsce w 2020 roku

Ostatnia wizyta Rammsteina w Polsce odbyła się w lipcu na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Muzycy jeszcze przed zagraniem koncertu ogłosili, że powrócą do naszego kraju szybciej niż fani mogliby się spodziewać. Kolejny występ Rammsteina w Polsce odbędzie się 17 lipca 2020 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Bilety na wydarzenie nadal są dostępne na stronie livenation.pl.

Zobacz też: Rosyjskie aktorki porno z klipu Lindemanna dostają pogróżki: Chcą nas zabić 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.