Kult zapowiedział "Ostatnią płytę". Właśnie ruszył preorder albumu z autografami

05.05.2021 11:49
Kult Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Kult szykuje się do wydania nowego albumu. Czy "Ostatnia płyta" będzie rzeczywiście ostatnią?

Zespół powraca z nowym albumem "Ostatnia płyta" - tak właśnie będzie nosić tytuł najnowszy krążek grupy Kult. 5 maja o 12:00 rozpocznie się preorder płyty na stronie wytwórni SP Records, a 1000 pierwszych osób otrzyma krążek z autografami muzyków. Jakie piosenki trafią na nowe wydawnictwo Kultu?

Polecamy

Kult zapowiedział "Ostatnią płytę". Właśnie ruszył preorder albumu z autografami

Kult nie daje o sobie zapomnieć. W listopadzie 2020 wydał koncertowe wydawnictwo "Live Pol'and'Rock Festival 2019", a teraz szykuje się do wydania studyjnego nagrania. W wywiadzie dla magazynu Teraz Rock, Kazik wyznał, czy rzeczywiście nadchodzący album będzie ostatnim:

Nie dorabiamy do tytułu albumu żadnej filozofii. Choć bez wątpienia mnóstwo ludzi będzie i tak myślało, że chodzi o ostatnią płytę w karierze – bo do ludzi można mówić, wyjaśniać, tłumaczyć, a oni i tak wiedzą swoje. A płyta akurat na daną chwilę będzie ostatnia – co nie oznacza, że nie będzie następnych. Bo będą.

Sprawdźcie, jakie kawałki trafią na nową płytę Kultu.

Kult "Ostatnia płyta": Tracklista

 1. Jutro także będzie dzień
 2. Chcę miłości
 3. Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla Białołęki
 4. Wiara
 5. Polityk zawsze będzie moim wrogiem
 6. Umarłem aby żyć
 7. Opowieść z pandemii
 8. Prawo się wali
 9. Na każde stopy do Europy
 10. Szok szok disco pop
 11. Zabiorę cię w podroż naszą
 12. Donos do boga
 13. Zalus Czaka czeka na Bura
 14. Rafi
 15. Wyłącz komputer
 16. Ziemia obiecana

Kazik w wywiadzie dla Teraz Rocka zdradził również, jak będzie prezentować się okładka płyty:

Wymyśliłem tytuł, który, mam nadzieję, będzie zaciekawiający, przyciągający uwagę: „Ostatnia płyta”. Jest już zrobiona okładka i będzie ona bardzo ascetyczna – czarny napis „Kult” większymi literami, pod spodem napis „Ostatnia płyta” i białe tło. Będzie to trochę przypominało tablicę, za pomocą której bada się wzrok. Zwłaszcza to białe tło jest dla mnie istotne. Wszystkie płyty, jakie ostatnio wydaliśmy, miały tło ciemne, a to jest kłopot, kiedy się ludziom te okładki podpisuje. Tu tło będzie białe, nie trzeba będzie szukać odrobiny jaśniejszego miejsca, ani się pieprzyć z szukaniem srebrnych czy złotych markerów.
Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.