Lars Ulrich wystąpi na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley

Jakub Gańko
18.02.2016 13:40
Lars Ulrich wystąpi na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley Fot. AFP / East News

Perkusista Metalliki da dowód swojego uwielbienia dla San Francisco Bay Area. Jak zapowiada się wieczór z jego udziałem?

Rejon zatoki San Francisco, zwany potocznie Bay Area, cieszy się dużym powodzeniem u artystów i znanych osobistości ze świata muzyki, filmu, ale także technologii i mody. Czym to miejsce inspiruje tak wiele osób i czemu do jego fanów zaliczają się również muzycy zespołu Metallica? Między innymi o tym opowie Lars Ulrich w ramach imprezy „Front Row with Lars Ulrich and Friends”.

Wykład odbędzie się 2 marca 2016 roku o 19.00 czasu lokalnego w auli Zellerbacha na terenie kampusu Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. Występ potrwa 90 minut i będzie obfitował w żywe dyskusje oraz ćwiczenia grupowe. Zgodnie z zapowiedzią organizatorów, ma to być niepowtarzalna okazja, by poznać bliżej nieznane oblicze Larsa Ulricha. Muzyk nie miał żadnych wątpliwości, by przyjąć ofertę uczelni.

Zawsze byliśmy dumni z naszych korzeni w Bay Area, więc kiedy Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley zgłosił się do nas z tą unikalną propozycją, by złożyć hołd naszym rodzinnym stronom, od razu się zgodziliśmy.

Wykład będzie tym większą gratką dla fanów Metalliki, zważywszy że perkusista zaprosił na imprezę m.in. Jamesa Hetfielda. Występ uświetnią również wypowiedzi jego 87-letniego ojca, Torbena Ulricha, Billiego Joego Armstronga z Green Day, Lesa Claypoola z Primus oraz innych - również uniwersyteckich - osobistości. Po wykładzie przewidziane jest afterparty z udziałem DJ-a Son of Ammo.

Impreza jest promowana przez całą Metallikę:

Niestety, o ile nie jesteśmy studentami Berkeley, pozostaje nam liczyć, że wydarzenie będzie rejestrowane, a nagranie zostanie później udostępnione (podobnie jak koncert przed Super Bowl). Bilety na wykład mogą kupować bowiem wyłącznie obecni studenci uczelni w cenie zaledwie 5 dolarów. Pewną pulę biletów przeznaczono dla członków oficjalnego fanklubu Metalliki, została jednak momentalnie wyprzedana.

Każdy ruch ze strony muzyków Metalliki wzbudza teraz wielkie zainteresowanie i pozwala zabić czas przed premierą następcy „Death Magnetic”. W międzyczasie możemy m.in. nabyć album o „Master of Puppets”, a także najnowsze reedycje płyt „Kill 'Em All” i „Ride The Lightning”.

Myślicie, że Lars Ulrich nadawałby się na profesora?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.