Lemmy Kilmister: Radiohead nie jest dobry

Justyna Kierzkowska
24.10.2015 17:27
Lemmy Kilmister: Radiohead nie jest dobry Fot. Romana Makówka

Wokalista i basista Motorhead znowu postanowił wypowiedzieć się na temat obecnego stanu muzyki. Tym razem dostało się grupie Radiohead. Z jakiego powodu?

W jednym z ostatnich wywiadów Lemmy Kilmister opowiedział o odkrywaniu na nowo twórczości Motorhead. Muzyk ocenił również aktualny rynek muzyczny i stwierdził, że to heavy metal jest najlepszym gatunkiem na świecie. Jego zdaniem rockowe kapele, takie jak Radiohead nie spełniają oczekiwań swoich fanów.

Zespoły takie, jak Radiohead zmieniają swoje brzmienie z każdym albumem. Nie są za dobrzy.

Dodał też, że nie jest fanem grupy, którą tworzą Thom Yorke, Ed O’Brien, Jonny Greenwood, Colin Greenwood i Phil Selway.

Nie pierwszy raz w 2015 roku Lemmy skrytykował obecny stan rock'n'rolla. W sierpniu 2015 roku twierdził, że ten gatunek może się skończyć, ponieważ słuchacze od dłuższego czasu nie dostają tego, co by chcieli, a w samej muzyce brakuje szczerości. Artysta dodał też, że jest zaskoczony daktem, że wiele nowoczesnych kapel wciąż razem działa, ponieważ robią jedynie „medialną wrzawę”.

Poniżej możecie posłuchać całego wywiadu z muzykiem.

Chociaż wokalista Motorhead ma poważne problemy z cukrzycą i z sercem, do tego dużo pali i przy chodzeniu musi używać laski, to jednak sam twierdzi, że „nadal jest niezniszczalny”. Mimo tego oświadczenia na początku września 2015 roku, podczas jednego z koncertów Lemmy musiał przerwać występ i zejść ze sceny zaledwie po trzech utworach... 

Na razie jednak Kilmister nie zamierza kończyć przygody z muzyką. 6 lipca 2015 roku zespół wystąpił na Torwarze w Warszawie w ramach trasy na 40-lecie istnienia grupy. Najnowsza studyjna płyta grupy, „Bad Magic”, miała premierę 28 sierpnia 2015 roku. Znalazło się na niej 13 utworów m.in. kawałki „Victory Or Die”, „Evil Eye”, „Shoot Out All Of Your Lights”, „Sympathy For The Devil”, które serwis Antyradio.pl miał zaszczyt zaprezentować jako pierwszy w Polsce.

Zgadzacie się ze stwierdzeniem basisty Motorhead?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.