Lemmy Kilmister w coverze Elvisa Presleya

Maciej Koprowicz
22.08.2017 13:46
Lemmy Kilmister w coverze Elvisa Presleya Fot. Retna/Photoshot/REPORTER, Courtesy Everett Collection/EAST NEWS

Choć lidera Motörhead nie ma już z nami od prawie dwóch lat, wciąż otrzymujemy nową muzykę w jego wykonaniu. Tym razem w klimacie rockabilly.

Motörhead nie był jedynym projektem, w który angażował się Lemmy Kilmister w ostatnich latach życia. Od 1999 stał na czele rockabilly’owego tria The Head Cat, w którym partnerowali mu perkusista Stray Cats, Slim Jim Phantom i gitarzysta Danny B. Harvey, znany z formacji The Rockats. Po śmierci Lemmy’ego 28 grudnia 2015 w roli wokalisty The Head Cat, który zmienił nazwę na Headcat, zastąpił go David Vincent, były frontman Morbid Angel.

Kilmister przed śmiercią zdążył jeszcze wziąć udział w sesji nagraniowej płyty Harveya z wokalistką Anne Marie Lewis, zatytułowanej „Reckless, Wild & Crazy”. Krążek utrzymany jest w rockabilly-bluesowym klimacie, a gościnnie pojawi się na nim również Jyrki 69 z The 69 Eyes. Lider Motörhead w duecie z Anne zaśpiewał cover piosenki Elvisa Presleya, „Trying To Get To You”, pochodzącej z jego debiutanckiego albumu „Elvis Presley” z 1956. Posłuchajcie, jak Lemmy sprawdził się w repertuarze króla rock’n’rolla:

Dla fanów Motörhead to nie koniec nowej muzyki od nieżyjącego idola. 1 września ukaże się album zespołu z przeróbkami, zatytułowany „Under Cöver”, a utworem promującym wydawnictwo jest cover Davida Bowiego, „Heroes”. Tysiące fanów odśpiewało ten utwór razem z Lemmym na tegorocznym festiwalu Wacken Open Air w Niemczech. To nie jedyny hołd dla zmarłego w 2015 muzyka. Niedawno od jego przydomku stworzono nazwę gatunkową prehistorycznego krokodyla.

 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.