Lenny Kravitz wyda koncertowe DVD z trasy „Strut”

Mateusz Boronczyk
10.09.2015 14:24
Lenny Kravitz wyda koncertowe DVD z trasy „Strut” Fot. Twitter / East News

Wydawnictwo nazywać się będzie „Just Let Go”. Premiera już 23 października 2015 roku. Poza samymi koncertami, znajdą się na nim niepublikowane i unikalne materiały. 

Fani zobaczą nieznane wcześniej nagrania. Ujęcia zza kulis, wywiady, materiały z prób czy przygotowania do występów zaprezentują jak naprawdę wygląda życie muzyka.

Oprócz nagrań na żywo, na albumie znajdą się dodatkowe, nieedytowane wersje utworów „Sister”, „Always On The Run”, „Sex”, „I Belong To You”, „New York City” i „Let Love Rule”.

Lenny Kravitz opublikował zwiastun „Just Let Go”.

Wokalista zapewnia, że wydawnictwo przybliży fanom proces twórczy muzyka i jego więź z akompaniującą go kapelą.

Jestem wykonawcą solowym, ale „Just Let Go” pokazuje moje relacje z zespołem. Tą zażyłość, która jest pomiędzy nami. Ten film pokazuje pełniejszy obraz tego jak wygląda nasze życie na trasie, zarówno na scenie, jak i poza nią.

Występy zostały nagrane jesienią 2014 roku, podczas europejskiej trasy promującej nowy album artysty „Strut”, który został wydany 23 września 2014 roku. W listopadzie tego samego roku, muzyk zagrał w łódzkiej Atlas Arenie. Nie wiadomo jednak czy na wydawnictwie znajdzie się nagranie z polskiego koncertu. Płyta ukaże się w formacie DVD i Blu-Ray.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Setlista

 1. Fly Away
 2. Dirty White Boots
 3. American Woman 
 4. Dancin’ ‘Til Dawn 
 5. Strut
 6. It Ain’t Over ‘Til It’s Over
 7. New York City  
 8. The Chamber  
 9. Sister  
 10. Dig In  
 11. Let Love Rule 
 12. Are You Gonna Go My Way

Wykonawca znany jest z emocjonujących koncertów. Wystarczy wspomnieć szwedzki występ Lenny'ego Kravitza, który odbył się w sierpniu 2015 roku. Muzyk tak intensywnie grał na gitarze, że podczas kucania, rozerwały się mu spodnie i pokazał... penisa. 

W sierpniu 2015 roku artysta zapowiedział kolejny krążek, który powinien ukazać się w 2016 roku. Kravitz zaznaczył, że mimo cyfryzacji, nadal preferuje fizyczne nośniki.

Od razu kiedy skończę jedną płytę, zaczynam prace nad kolejną. (...) Album będzie bardzo funkowy i bardzo surowy. Mocno psychodeliczny. To naprawdę dobry materiał. Wciąż wydaję normalne płyty, kocham pracę nad nimi i zastanawiam się nawet nad wydaniem tego na winylu. Taki mam gust. Wychowałem się na tym i wierzę, że to pasuje do mojej muzyki. Nie widzę innej możliwości. 

A Wy czekacie na nowe koncertowe wydawnictwo Lenny'ego Kravitza?

Mateusz Boronczyk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.