Linkin Park wybaczył gitarzyście Korna ostry komentarz związany z samobójstwem Benningtona

Aleksandra Degórska
25.09.2017 13:34
Linkin Park wybaczył gitarzyście Korna ostry komentarz związany z samobójstwem Benningtona Fot. Owen Sweeney / Invision / AP / link / East News; Romana Makówka / Antyradio.pl

Brian „Head” Welch jest bardzo wdzięczny kapeli, że muzycy zrozumieli jego ból, który spowodował, iż przesadził z komentarzem po śmierci wokalisty. 

Trudno sobie wyobrazić, co czuli najbliżsi Chestera Benningtona w momencie, gdy dowiedzieli się o samobójstwie wokalisty Linkin Park. Sporo osób dzieliło się swoimi przemyśleniami oraz wspomnieniami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Również gitarzysta grupy Korn, Brian „Head” Welch, skomentował śmierć muzyka nie hamując się przed ostrą wypowiedzią. Artysta, chociaż sam zmagał się z m.in z depresją, był mocno wściekły na Chestera:

Dosyć! Pozostawienie dzieci, fanów i rozstanie się z życiem to tchórzostwo.

Chwilę potem gitarzysta przeprosił za swoje słowa twierdząc, że nie panuje nad emocjami, bowiem wieść o śmierci Benningtona to dla niego naprawdę duży szok. Tera parę miesięcy po tym zajściu, wrzucając zdjęcie plakatu dotyczący koncertu poświęconego pamięci Benningtona Head postanowił odnieść się do swoich słów oraz do postawy Linkin Park, który nie miał pretensji do gitarzysty:

Gdy usłyszałem wiadomość o naszym przyjacielu Chesterze Benningtonie czułam smutek, ból i byłem wściekły. Przez ten szok i zamęt nie wiedziałem do końca jak poradzić sobie z moimi emocjami. Wypowiadałem się mając złamane serce i chce podziękować Linkin Park, wszystkim moim przyjaciołom i fanom za wybaczenie, zrozumienie i łaskę dla mnie. Czuję się wyróżniony, że mogę celebrować życie Chestera z chłopakami z Linkin Park, ich fanami i wieloma moimi przyjaciółmi z przemysłu muzycznego.

Tak prezentuje się jego wpis:

Koncert odbędzie się 27 października 2017 w Hollywood Bowl w Kalifornii. Obok muzyków Linkin Park oraz Heada na scenie pojawią się również artyści z  Avenged Sevenfold, System of a Down, Blink-182, Bring Me The Horizon, Yellowcard, Machine Gun Kelly czy wokalistka Kiiara, która z Linkin Park nagrała kawałek „Heavy”.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.