Lunatic Soul wyda 5. album jesienią 2017

Aleksandra Degórska
12.01.2017 12:10
Lunatic Soul wyda 5. album jesienią 2017 Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Już niebawem poznamy nowe dźwięki projektu lidera Riverside. Czego należy spodziewać się po tym wydawnictwie?

Mariusz Duda nie zwalnia tempa i kończy nagrywanie piątego albumu Lunatic Soul, którego premiera odbędzie się we wrześniu 2017. Następca płyty „Walking on a Flashlight Beam”, jak przyznał sam Duda, będzie inny pod względem zarówno muzycznym, jak również i kolorystycznym.

Tematyka krążka zainspirowana jest wydarzeniami jakie ostatnio miały miejsce w prywatnym życiu muzyka, zaś szata graficzna będzie tym razem w kolorze czerwonym. Duda pracuje nad tym albumem od kwietnia 2016 roku i właśnie rozpoczyna ostatnią fazę nagrań obejmującą ostatnie poprawki. Początkowo miało to być podwójne wydawnictwo, jednak wokalista zdecydował się na selekcję.

Przeczytajcie, co jeszcze Mariusz Duda zdradził na temat tego albumu:

Dotychczas dyskografię Lunatic Soul zamyka wcześniej wspomniany krążek „Walking on a Flashlight Beam” z 2014 roku. Na 4. studyjnym albumie znalazło się blisko 64 minuty materiału podzielonego na 9 kompozycji.

Tymczasem najnowszy album Riverside zatytułowany „Eye Of The Soundscape” miał swoją premierę 21 października 2016. Pierwszym numerem, który poznaliśmy był „Where The River Flows”. Kolejnym kawałkiem promującym nowy krążek jest „Shine”, do którego powstał klip.

W związku ze śmiercią gitarzysty Riverside, Piotra Grudzińskiego, formacja postanowiła funkcjonować dalej jako trio. W lutym 2017 roku odbędą się dwa koncerty w Warszawie ku czci Grudnia. Bilety na te wydarzenia rozeszły się w bardzo szybkim tempie. 

Czekacie na nowy materiał od Lunatic Soul?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.