MTV Unplugged Kultu, Hey i Kayah pojawi się w MTV Music na Święta 2018

Aleksandra Degórska
18.12.2018 13:30
MTV Unplugged Kult|undefined Fot. Agnieszka K. Jurek/East News

26 grudnia 2018 na MTV Music będziemy mogli obejrzeć premierowo akustyczny koncert Brodki, jak również występy Kultu czy grupy Hey. Co jeszcze czeka fanów MTV Unplugged?

MTV Unplugged to kultowa seria koncertów, w których artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych. Również polscy artyści, tacy jak Kult, Kayah czy Hey nagrali swoje koncerty bez prądu.

MTV Unplugged na Święta w MTV Music

Na nadchodzące święta MTV Music przygotowała dla swoich widzów wyjątkowy muzyczny prezent. Stacja przypomni koncerty polskich artystów „MTV Unplugged Hey”, „MTV Unplugged O.S.T.R”, „MTV Unplugged Kayah” i „MTV Unplugged Kult”. Co więcej zostanie wyemitowany również premierowo akustyczny koncert Brodki.

"MTV Unplugged Brodka" (26 grudnia 2018, godz. 18:00)

Koncert "MTV Unplugged Brodka" został zarejestrowany wiosną 2018 roku na scenie w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Zgodnie z tradycją koncertów z serii „MTV Unplugged” nie zabrakło gości specjalnych: Dawida Podsiadły oraz Krzysztofa Zalewskiego, który towarzyszył artystce przez cały koncert jako członek zespołu.

"MTV Unplugged Kayah" (24 grudnia 2018, godz. 18:00)

Pierwszą polską artystką, która wzięła udział w przedsięwzięciu MTV Unplugged była Kayah. Wokalistka zagrała akustyczny koncert w 2006 roku w łódzkim studio filmowym TOYA przed 200-osobową publicznością. Album z nagraniem koncertu Kayah osiągnął 4. miejsce na liście sprzedaży OLiS i pokrył się złotem.

"MTV Unplugged Hey" (22 grudnia 2018, godz. 18:00)

Hey wystąpił akustycznie 10 września 2007 roku w Teatrze Roma. Tego dnia zespół zaprezentował m.in. utwory „Teksański”, „Mru Mru”, „Dreams, „A ty?” czy „W imieniu dam”. Nie zabrakło też coveru PJ Harvey, który Hey wykonał wraz z Agnieszką Chylińską czy numeru z repertuaru Iggy'ego Popa zagranego wspólnie z wokalistą zespołu Pogodno. Album z zapisem tego koncertu wydano 19 listopada 2007 i pokrył się potrójną platyną.  

"MTV Unplugged Kult" (25 grudnia 2018, godz. 18:00)

Koncert odbył się 22 września 2010 w Och-Teatrze w Warszawie i Kult stał się 4. polskim artystą, który nagrał występ w ramach projektu MTV Unplugged. Gościnnie podczas koncertu wystąpili Dr Yry, Tomasz Kłaptocz oraz Mirosław Jędras. Oprócz słynnych hitów Kultu, muzycy wykonali również cover Tadeusza Woźniaka "Zegarmistrz światła".

"MTV Unplugged O.S.T.R." (23 grudnia 2018, godz. 18:00)

Polska edycja MTV Unplugged miała siedmioletnią przerwę i to właśnie O.S.T.R. był pierwszym artystą, który nagrał akustyczny koncert. Sukces płyty „Życie po śmierci” z 2016 roku podsunął raperowi pomysł, by wykonać materiał z płyty w wersji akustycznej.

Pierwszy koncert MTV Unplugged zrealizował w 1987 roku zespół Jethro Tull, a cały cykl MTV Unplugged ruszył od 1989 roku i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością. Wśród najważniejszych artystów, którzy zostali zaproszeni do projektu MTV Unplugged warto wymienić m.in. Nirvanę, Pearl Jam, Alice in Chains czy Florence and the Machine.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.