Marilyn Manson chwali Rihannę: Ma hardcore’owe teledyski

Maciej Koprowicz
19.09.2017 13:15
Marilyn Manson chwali Rihannę: Ma hardcore’owe teledyski Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl, THUNDER/EAST NEWS

Wokalista słynie z obrazoburczych i kontrowersyjnych wideoklipów, ale przekonuje, że przy obrazkach do piosenek Rihanny jego filmy wydają się grzeczne.

Marilyn Manson to jeden z ostatnich wielkich skandalistów rocka. W latach 90. oburzenie konserwatywnej widowni budził jego androgyniczny image oraz fascynacja przemocą, ostrym seksem i satanizmem. Wszystkie te elementy można było znaleźć w jego teledyskach, by wspomnieć choćby „Sweet Dreams” czy „The Beautiful People”.

Czasy się zmieniają i na tle współczesnych gwiazd 48-letni Brian Warner zaczyna się wydawać statecznym dżentelmenem. Także jego wideoklipy przestają szokować w epoce wszechobecnego seksu. Manson uważa, że doczekał się jednak godnych następców. Co zastanawiające, jego zdaniem „niebezpieczni” artyści działają obecnie na scenie popowej. Ostatnio wokalista skomplementował teledyski Rihanny jako „hardcore’owe”.

Rihanna jest niebezpieczna. Rozmawiałem z reżyserem Tomem Wyattem przed wydaniem mojego nowego wideoklipu. Spytał: „Z kim chcesz konkurować w świecie muzyki?”. Odpowiedziałem, że z Rihanną. „Bitch Better Have My Money” to hardcore’owe wideo.

Rzeczywiście, w teledysku barbadoskiej gwiazdy pop widzimy bardzo „mansonowskie” obrazki. Piękna kobieta zostaje porwana i poddana perwersyjnym torturom – oczywiście nago.

Klip bardzo podoba się Marilynowi. Co przykuło jego uwagę? Oczywiście jego kontrowersyjność.

Wszystkie jej teledyski takie są, ale kocham ten, ponieważ: A) jest hardcore’owy, B) wprowadza motyw suki, która zabrała kasę, C) ponieważ występuje tam Mads Mikkelsen z mojego ulubionego serialu „Hannibal”. I D) Rihanna buja powieszoną nagą laską w tę i z powrotem, daje jej cracku, zabija ją, ma jacht i miotacz ognia. I niby mój teledysk jest bardziej obraźliwy?

Marilyn miał na myśli klip do swojego nowego singla, „We Know Where You Fu*king Live”. Jak wypada w porównaniu z teledyskiem Rihanny? Oceńcie sami:

Nowy studyjny album Mansona, „Heaven Upside Down” ukaże się 6 października 2017. 

 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.