Mariusz Duda zakończył pracę nad płytą Lunatic Soul

Aleksandra Degórska
28.06.2017 15:42
Mariusz Duda zakończył pracę nad płytą Lunatic Soul Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Muzyk podzielił się zdjęciem pokazując, że album „Fractured” jest już ukończony.

Na początku 2017 roku fani dowiedzieli się, że Mariusz Duda zabrał się za tworzenie 5. albumu Lunatic Soul. Premierę nowego wydawnictwa zatytułowanego „Fractured” wyznaczono na wrzesień 2017 i będzie to następca „Walking on a Flashlight Beam”.

Mariusz Duda podzielił się z fanami na Facebooku dobrą informacją - prace nad płytą zostały właśnie zakończone:

Gdy wróciłem z trasy Riverside i ukryłem się w studiu Serakos, aby finalizować nowy album Lunatic Soul, ten dzień wydawał się czymś nierealnym. Jednak nadszedł dzisiaj.

Muzyk dumnie ogłosił, że po ponad 1,5-rocznej pracy nad materiałem, krążek jest już gotowy. Oto dowód:

Tak Mariusz Duda opowiedział o tej płycie, która ma się znacznie różnić od poprzedniego albumu:

Lunatic Soul się zmienia. Gdybym miał tę muzykę w jakiś sposób określić, to nazwałbym ją „mroczną i transową melancholią”, z większą ilością elektroniki i ostrzejszego brzmienia. Nie zabraknie jednak lirycznych fragmentów, w dwóch utworach pojawi się bowiem orkiestra symfoniczna, z którą współpracowałem po raz pierwszy w swojej karierze. Nowy Lunatic Soul będzie odważnym, bogatym i bardzo intensywnym muzycznie albumem, będącym raczej początkiem nowego stylu niż kontynuacją poprzedniego. Mam wrażenie, że wszystkie moje muzyczne doświadczenia zmierzały właśnie tutaj i że będzie to jedna z najlepszych płyt, jakie udało mi się stworzyć.

Obejrzyjcie również krótki teaser płyty „Fractured”:

Zapewne w wakacyjnym okresie otrzymamy pierwszy singiel, fanom pozostaje zatem cierpliwie czekać na nowe dźwięki od Mariusza Dudy.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.