Mark Hoppus z Blink-182 został DJ'em?

Aleksandra Degórska
06.10.2015 14:09
|north Fot. Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Basista postanowił spróbować swoich sił jako DJ. Czy muzyk daje sobie radę?

Artysta wystąpił 3 października 2015 roku na Tast Of Chaos w San Bernardino w Kalifornii, gdzie zaprezentował swój DJ set. Podczas tego występu muzyk zagrał kawałki takich kapel, jak Panic! At The Disco czy Taking Back Sunday. Nie zabrakło również piosenek Blink-182.

Pomimo nowej roli, Hoppus pozostaje wierny muzyce rockowej:

Gram trochę hip-hopu w swoim secie, ale większość to jednak muzyka rockowa, nie wykorzystuję muzyki elektronicznej. Nie wiem zbyt dużo na ten temat, nie słucham takiej muzyki, dlatego nie gram jej, gdy jestem na scenie jako DJ.

Hoppus debiutował jako DJ zaledwie w lutym 2015 roku w Los Angeles podczas Taking Back Tuesday/Emo Night LA w The Echoplex. Podczas tego występu publiczność usłyszała oczywiście utwory Blink-182, ale też Fall Out Boy, My Chemical Romance, Panic! At The Disco, The Cure czy Bloc Party.

Taka była jego reakcja na propozycję, żeby zagrać w ramach Taking Back Tuesday/Emo Night LA:

Nigdy nie grałem jako DJ, ale powiedziałem, że mógłbym to zrobić, gdybym się nauczył przynajmniej podstawowych rzeczy. Ćwiczyłem więc bardzo dużo przez 2 tygodnie, robię to cały czas i nadal robię błędy. Jestem na średnim poziomie.

Tak wyglądał pierwszy koncert muzyka w nowej roli:

Praca jako DJ jest wyzwaniem dla artysty, który zmaga się z pewnymi problemami, jak chociażby ruch na scenie:

Denerwuję się, bo kiedy jestem na scenie jako wokalista mam gitarę basową. Tutaj używam komputera i nie wiem, co zrobić z rękoma. Nie ćwiczę ruchów, ale gdy zaczynam tańczyć w domu dosyć głupio się poruszam. Próbuję wykombinować, jak tańczy Future Islands i go naśladować, ale wyglądam wtedy jak kiepski łyżwiarz.

Mark Hoppus nie krępuje się przyznać, że cały czas się uczy:

Lubię ćwiczyć przed tysiącami ludzi, jeśli się nawet pomylę, mam nadzieję, że mnie zrozumieją.

Muzyk umie wyjść nawet z takich sytuacji i podchodzi do tego z humorem:

Kiedy się pomylę i przerwę występ z jakiegoś powodu, łapię za mikrofon i mówię: „Hej, przestańcie się tam bić! Nie będę kontynuować, jeżeli nie skończycie.”

Posłuchajcie, jak w roli DJ’a sprawuje się Hoppus:

Muzycy Blink-182 pracują obecnie nad nowym albumem. Basista zdradza, że praca w studiu idzie do przodu:

Mamy już parę kawałków. Obecnie to, co tworzymy brzmi jakby wczesny Blink spotkał Alkaline-Trio. Cieszę się w jakim kierunku to wszystko idzie. Atmosfera w studio jest świetna, wszyscy są niesamowici, więc pojawi się dobry materiał. Wszyscy pracujemy, mamy termin ostateczny i bardzo się ekscytujemy nowym albumem i trasą koncertów. 

Chcielibyście usłyszeć DJ set Marka Hoppusa?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.