Pośmiertny klip Prince’a sprzeciwem wobec używania broni palnej przez młodzież w USA [WIDEO]

Natalia Hluzow
21.09.2018 13:44
teledysk Prince'a|undefined Fot. kadr z wideo

Utwór „Mary Don’t You Weep” Prince’a z pośmiertnej płyty artysty „Piano & A Microphone 1983” doczekał się oficjalnego teledysku. Twórcy postarali się o mocny przekaz będący wyrazem sprzeciwu wobec tysięcy młodych ludzi ginących co roku od broni palnej w Stanach Zjednoczonych.

„Mary Don’t You Weep” to utwór, który kinomani kojarzą przede wszystkim z napisów końcowych najnowszego filmu Spike’a Lee pt. „BlackKklansman”. Teraz piosenka doczekała się własnego mini filmu w postaci teledysku w reżyserii Salomona Ligthelma. Dzięki zaangażowaniu spadkobierców zmarłego w 2016 roku Prince’a, fani artysty na całym świecie mogą podziwiać poruszający klip do utworu, który stanowi interpretację XIX-wiecznej kompozycji.  

„Mary Don’t You Weep” Prince’a – oficjalny teledysk

„Blisko 1,300 dzieci umiera, a 5,790 jest rannych każdego roku, w wyniku użycia broni palnej tylko w Stanach Zjednoczonych.” – to słowa, które pojawiają się na początku klipu do utworu Prince’a „Mary Don’t You Weep” z wydanego pośmiertnie albumu „Piano & A Microphone 1983”. W kolejnych ujęciach wideo śledzimy przejmującą historię młodego chłopaka, który zginął w strzelaninie. Klip trwa ponad 6 minut i możecie zobaczyć poniżej:

Klip jest wyrazem sprzeciwu wobec przestępstwom przy użyciu broni palnej, które są przyczyną śmierci wielu młodych ludzi w Stanach Zjednoczonych. Wideo jest także hołdem złożonym wszystkim ofiarom. Ligthelm odwołał się w ten sposób do społecznej działalności Prince'a, który w jej ramach m.in. zagrał i był gospodarzem koncertu pod hasłem „Rally 4 Peace” w Baltimore w 2015, gdzie zabito Freddiego Graya. Wydarzenie to było transmitowane na platformie TIDAL, a zgromadzone dzięki temu pieniądze przeznaczono na cele charytatywne.

„Piano & A Microphone 1983” – kiedy premiera pośmiertnej płyty Prince’a?

Na płytę „Piano & A Microphone 1983” składa się 9 utworów, czyli 35 minut muzyki Prince’a, którą nagrał na kasecie w domowym studiu w 1983 roku. Pośmiertnie wydany album pozwala wejrzeć w proces twórczy artysty. Płyta zawiera m.in. wyjątkową wersję klasycznego „Purple Rain”, cover piosenki Joni Mitchell „A Case Of You”, utwór „International Lover” oraz balladę „Mary Don't You Weep”.

Prince Fot. foto: materiały promocyjne

Premiera płyty „Piano & A Microphone 1983” już dziś, 21 września 2018.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.