Max i Iggor Cavalera oraz były wokalista Morbid Angel wykonali „Ace Of Spades” Motörhead

Maciej Koprowicz
05.12.2017 17:23
Max i Iggor Cavalera oraz były wokalista Morbid Angel wykonali „Ace Of Spades” Motörhead Fot. kadr z wideo

Nagromadzenie metalowych legend w jednym miejscu przekroczyło wszelkie normy! Zobaczcie, co z tego wynikło.

Zespół Motörhead, który zakończył działalność wraz ze śmiercią swojego charyzmatycznego lidera, Lemmy’ego Kilmistera w 2015 roku słynął ze znakomitych coverów. Angielski zespół brał w przeszłości na warsztat utwory m.in. Davida Bowiego, Sex Pistols i The Rolling Stones. 1 września 2017 ukazał się zbierający motorheadowe przeróbki album „Under Cöver”.

Choć ciężko podrobić jakże charakterystyczne brzmienie Motörhead, to muzyka Lemmy’ego i spółki sama jest wdzięcznym materiałem do przerabiania. Szczególnie ich sztandarowy utwór, „Ace Of Spades” z identycznie zatytułowanego albumu z 1980 roku. Numer doczekał się naprawdę wielu coverówswego czasu z 50 jego wykonań zmontowano efektowny klip. Ale w jego temacie nadal nie powiedziano ostatniego słowa.

Tym razem „Asem pik” zagrali bracia Max i Iggor Cavalera, przed laty filary Sepultury, oraz David Vincent, eks-frontman legendy death metalu, Morbid Angel. Wokalista dołączył do braci podczas koncertu w czeskim Zlinie 2 grudnia 2017. Posłuchajcie, jak razem wypadli w repertuarze Lemmy’ego:

Sprawdźcie także inne covery „Ace Of Spades” - w wykonaniu Saxona, gwiazd Hellfest 2016, wersji orkiestrowej oraz zagranego w saunie nago przez muzyków Porkka Playboys.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.