Menadżer KISS choruje na raka kości i prosi o pomoc

Joanna Chojnacka
08.05.2019 10:41
KISS|undefined Fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Pierwszy w historii menadżer KISS, J.R. Smalling rozpoczął zbiórkę pieniędzy na leczenie. Mężczyzna w 2018 roku zachorował na raka kości. 

Grupa KISS powstała na przełomie 1972 i 1973 roku. Do rozwoju ich prężnie rozwijającej się przez następne kilkadziesiąt lat kariery przyczynił się ich pierwszy menadżer, J.R. Smalling. Mężczyzna dołączył do ekipy zespołu w 1974 roku i stał się odpowiedzialny za trasy koncertowe grupy. Smalling poza bookowaniem występów i kontaktem z klubami jest pomysłodawcą koncertowego intro KISS "You wanted the best...". Jego głos słyszymy na początku dwupłytowej koncertówki "Alive!".

Przeczytaj także

Pierwszy menadżer KISS prosi o pomoc w walce z rakiem

W 2018 roku u J.R. Smallinga zdiagnozowano złośliwego raka kości z przerzutami. Rokowania nie były optymistyczne, lekarze przekazali mężczyźnie, że osoby cierpiące na tę chorobę przeżywają od sześciu miesięcy do czterech lat. Mimo tak strasznej informacji, mężczyzna się nie załamał i podjął walkę. Co ciekawe, onkolodzy Smallinga znaleźli sposób na zatrzymanie rozwoju choroby. Niestety koszta leczenia są ogromne. Wszyscy, którzy chcą pomóc pierwszemu menadżerowi KISS w powrocie do zdrowia, mogą wesprzeć go na stronie gofundme.com.

Smalling mimo wszystko pozostaje optymistą. Jak czytamy na bravewords.com, mężczyzna nie traci nadziei, że będzie zdrowy.

Życie w trasie z KISS nauczyło mnie tego, że jeśli wierzysz w siebie, możesz niemal wszystko. Kiedy KISS zaczynał grać, absolutnie nikt nie wierzył w nasz sukces. Tylko członkowie kapeli i ekipa. To było trudne, ale przetrwaliśmy trudne czasy i podbiliśmy razem świat. I to własnie mam zamiar zrobić też z rodziną i przyjaciółmi. Wspólnie pokonać raka.

KISS wystąpi na koncercie w Polsce w 2019 roku

Grupa KISS po 45 latach działalności postanowiła pożegnać się z fanami. Zespół wyruszył w pożegnalną trasę koncertową End of the Road, która dotrze także do Polski. Formacja wystąpi na krakowskiej TAURON Arenie już 18 czerwca 2019 roku. 

Zobacz też: >>Takie były początki Kiss. Zobacz występ grupy w 1973 roku<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.