Metallica udostępniła oficjalne wideo z ostatnich koncertów. Zobaczcie "Whiplash" na żywo

23.09.2021 13:20
Metallica udostępniła oficjalne wideo z ostatnich koncertów. Zobaczcie "Whiplash" na żywo Fot. Vladimir Astapkovich/SPUTNIK Russia/East News

Metallica zagrała niedawno dwa koncerty-niespodzianki w małych klubach, szykując się do dużych stadionowych występów. Teraz grupa podzieliła się profesjonalnym nagraniem z show w San Francisco. Zobaczcie materiał.

Metallica pokazała nagranie z ostatnich koncertów. Posłuchajcie Whiplash

Grupa w ciągu ostatnich kilku dni zdążyła wystąpić dwukrotnie w małych klubach, cofając się do przeszłości. Pierwszy z koncertów-niespodzianek odbył się w The Independent w San Francisco, drugi w klubie Metro w Chicago. Podczas obydwóch zespół zagrał po 16 kawałków, nieco mieszając repertuar. Jedno pozostawało jednak bez zmian - występy otwierał kawałek "Whiplash" z "Kill 'Em All". 

Polecamy

To właśnie nagranie z tym utworem trafiło niedawno do sieci. Trzeba przyznać, że Metallica brzmi na nim naprawdę dobrze, a dłuższa przerwa od koncertowania wyszła zespołowi na dobre. Zresztą po co będziemy wam o tym opowiadali - możecie posłuchać sami. Oto oficjalny materiał z niedawnego występu Mety w San Francisco:

Polecamy

Podczas "specjalnego" koncertu Metalliki trzeba było pokazać potwierdzenie zaszczepienia przeciw COVID-19. Fani w San Francisco mogli usłyszeć ciekawą setlistę z rzadziej granymi kawałkami pokroju "No Leaf Clover", czy "Holier Than Thou". W ogóle nikogo nie powinno dziwić to, że Metallica będzie grała na najbliższych koncertach sporo kawałków z "Czarnego Albumu" - w końcu zespół świętuje 30-lecie swojego przełomowego wydawnictwa.

Dwa ostatnie występy grupy były swojego rodzaju "rozgrzewką" przed pojawieniem się na festiwalu Louder Than Life. Zespół ma zagrać aż dwa koncerty w ramach imprezy - w piątek (24 września) i w niedzielę (26 września), prezentując fanom dwa różne show. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.