Metallica świętuje 30-lecie "Czarnego Albumu". Ukaże się reedycja oraz płyta z coverami, którą promują Miley Cyrus i Elton John

22.06.2021 16:42
Metallica Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Zespół zamierza hucznie obchodzić 30-lecie płyty, która odniosła największy komercyjny sukces. Oprócz reedycji krążka otrzymamy album z coverami Metalliki nagranymi m.in. przez Miley Cyrus.

Metallica świętuje 30-lecie kultowego czarnego albumu. Z tej okazji ukaże się specjalna reedycja oraz album "The Metallica Blacklist", na którym znajdzie się aż 53 coverów utworów z „Black Albumu” w zaskakujących wydaniach. Na pierwszy ogień: Miley Cyrus śpiewająca „Nothing Else Matters”!

Polecamy

Metallica zapowiedziała reedycję "Czarnego Albumu" oraz płytę z coverami, którą promują Miley Cyrus i Elton John

Premiera "The Black Album" w zremasterowanej wersji oraz "The Metallica Blacklist" zaplanowana jest na 10 września (fizyczne i cyfrowe wydanie "The Black Album" oraz cyfrowe wydanie "The Metallica Blacklist"). Fizyczna wersja "Blacklist" trafi do sprzedaży 1 października.

Już teraz można posłuchać pierwszej zapowiedzi "The Metallica Blacklist": "Nothing Else Matters" wykonanego w składzie – Miley Cyrus, WATT, Elton John, Yo-Yo Ma, Robert Trujillo, Chad Smith.

"The Black Album" to jeden z największych sukcesów komercyjnych i artystycznych wszech czasów. Po premierze w 1991 album zatytułowany po prostu "Metallica" zapewnił grupie #1 w co najmniej 10 krajach, w tym cztery tygodnie z rzędu na szczycie list sprzedaży w USA. Single „Enter Sandman”, „The Unforgiven”, „Nothing Else Matters”, „Wherever I May Roam” oraz „Sad But True” rozbrzmiewały w każdej stacji radiowej i telewizyjnej.

Reedycja z okazji 30-lecia zawiera remaster dźwięku w najwyższej jakości i jest dostępny w kilku formatach: 1CD, 3CD, 2LP, Deluxe Box Set (6LP, 14CD, 5DVD). "Blacklist" ukaże się na 4CD i 7LP.

Do projektu zaproszono ponad 50 artystów reprezentujących różnorodny zakres gatunków, pokoleń, kultur, kontynentów i nie tylko. Każdy z nich zaprezentował własną i wyjątkową wizję ulubionego utworu z czarnego albumu. Wszystkie zyski ze sprzedaży zasilą w podziale po połowie: organizację wybraną przez artystę coverującego oraz fundację All Within My Hands, założoną przez zespół.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.